Reddit üzerinde Avengers üyelerini Sonsuzluk Taşlarıyla eşleştiren bir teori ortaya atıldı. Biz de bu teoriyi temel alarak kendi düşüncelerimizi paylaşıyoruz.

philip7499 isimli kullanıcı kendi teorisinde tüm Avengers üyelerini Sonsuzluk Taşları ile eşleştirdi. Bu teoride Iron Man Zihin Taşı oldu. Çünkü ekibin en zekisi, en ileriyi düşüneni ve her şeyi kendi zihnini kullanarak yapıyor. Captain America Zaman Taşı’nı aldı çünkü kendi zamanının dışında, buzun içinde yıllarca sağ kalmayı başarmış bir insan. Zaman içinde sembol haline geldi ve semboller de öldürülemez bildiğiniz gibi. Zaman onlar için önemsiz olur. Hulk Güç Taşı oldu. Buna çok fazla şey söylemeye gerek yok. Thor, tüm 9 Evren’i koruma çabasını düşününce Uzay Taşı’na layık görüldü. Black Widow da casus olarak düşünülünce bir de buna Rus ve Amerikan geçmişini ekleyince Gerçeklik Taşı’nı aldı. Hawkeye da ailesine düşkünlüğü, Avengers’ın kalbi haline gelmesi (Scarlet Witch ile Age of Ultron’daki konuşma) nedeiyle Ruh Taşı haline geldi. Aynı zamanda Clint’in ailesinin öldüğünü düşünürsek bu taş ona çok uygun hale geliyor.

Bu teorinin devamında da Avengers Infinity War’da bu asıl Avengers’ın ölmemesini herkesin kendisine bağlı olan taşa bağışıklığı olduğu belirtildi.

Bakmadan Geçme: Avengers Fikrini Doğuran Captain Marvel Fragmanı

Bizim teorimiz ise Avengers Endgame’de yeni bir Sonsuzluk Eldiveni görmeyeceğiz. Aksine, Sonsuzluk Taşları ele geçirildikten sonra her Avengers biraz da içgüdüsel olarak bir taşa yakınlık duyacak onu alacak. Tek bir kişi değil, Avengers üyeleri birlik olarak taşları aynı anda kullanacak. Yani Avengers Sonsuzluk Eldiveni halini alacak. Bu da filmin sonunu gösteren sahne olabilir.

Bu şekilde Sonsuzluk Taşları’nın kullanılmasının ardından da zafer kazanılmasıyla birlikte herkes bir taşı alıp kendi yoluna gidebilir. Hem çizgi romanlardaki Infinity Watch’a bir selam yollanmış olur hem de hiçbir Avengers üyesi öldürülmeden hikayeye devam edilmiş olur. Zihin Taşı ile kendini dünyada soyutlamış ve sadece ailesine odaklanan bir Tony Stark görebiliriz. Ya da Zaman Taşı’yla istediği hayata geri dönen Captain America’da mümkün. Black Widow temiz bir başlangıç yapabilir. Hawkeye da ailesiyle ömrünü geçirebilir. Thor taşı alıp Odin’in yerine geçip kral olarak hayatıan devam edebilir. Hulk ise kendi dengini bulmuşcasına taşla yaşamaya devam edebilir. Böyle düşününce bize çok mantıklı geldi ve tam bir son oldu. Hem taşlar ayrılmış oluyor, hem Avengers sağ kalıyor hem de muhtemel hikayelerin önü açılıyor.