Az bilinen sinema gerçekleri köşemizde yeni bir yazıyla karşınızdayız. Daha önceki yazılarımızdan da bildiğiniz üzere bu köşemizde sinemaya dair pek bilinmeyen gerçekleri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Böylece her pazar birlikte beyaz perdenin izleyiciler tarafından görünmeyen yüzüne bakıyoruz.

az bilinen sinema gerçekleri 14

Porsche’den Avengers’a Ev Sahipliği

Avengers: Age of Ultron’da gösterilen yeni Avengers / S.H.I.E.L.D. merkezi gerçekte Porsche’nin Amerika’daki merkezine aitmiş.

az bilinen sinema gerçekleri 14

Sessiz Başrol

Ryan Gosling Only God Forgives filminde ana karakteri canlandırmasına rağmen sadece 17 dizelik diyaloga sahip.

az bilinen sinema gerçekleri 14

Tomb Raider İçin Bile Fazla Soğuk

Yakında vizyona girecek olan Tomb Raider filminin başrol oyuncusu Alicia Vikander’ın suda geçen sahnelerinin tekrar çekilmesi gerekmiş. Çünkü ilk çekimler hipotermi seviyesi soğukluğunda sularda yapılmış ve tenini mavileştirmiş. Özel efektlerle düzeltilmesi zor olduğundan da bu çekimler kullanılmamış.

az bilinen sinema gerçekleri 14

Hollywood’ta Rest Böyle Çekilir

New Line Cinema ünlü Seven filminin sonunu değiştirmeye çalışmış. Ama başroldeki ünlü oyuncu Brad Pitt, eğer değiştirilirse filmden ayrılacağını söylemiş.

az bilinen sinema gerçekleri 14

Gerçek Bir Diva

Tom Hanks The Post filminde beraber rol aldığı Meryl Streep’in dedikleri gibi bir diva olup olmadığını test etmek için ona yönetmen Spielberg’ün çekimler sırasında provaya izin vermediğini söylemiş. Streep şok olmasına rağmen bunu anlayışla karşılamış ve sahnelerin ilk çekimlerinde takdire şayan bir oyunculuk sergileyerek Tom Hanks’i de Spielberg’ü de etkilemeyi başarmış.

Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz:

Az Bilinen Sinema Gerçekleri #13