Az bilinen sinema gerçekleri köşemizde yeni bir yazıyla karşınızdayız. Daha önceki yazılarımızdan da bildiğiniz üzere bu köşemizde sinemaya dair pek bilinmeyen gerçekleri okuyucularımızla paylaşıyoruz. Böylece her pazar birlikte beyaz perdenin izleyiciler tarafından görünmeyen yüzüne bakıyoruz.

az bilinen sinema gerçekleri 23

Kariyerinin En İyi Filmi

2016’daki röportajında Alicia Vikander, onun için rol aldığı en iyi filmin Ex Machina olduğundan bahsetmişti. Bu durum şimdiye kadar değişmiş midir, bilemiyoruz tabii.

az bilinen sinema gerçekleri 23

Devam Filminin Ezici Üstünlüğü

Christopher Nolan’ın ünlü Kara Şovalye üçlemesinin devam filmi ilk filminden çok daha fazla gişe yapmayı başarmıştı. Hatta The Dark Knight, Batman Begins’in tüm hasılatını yalnızca altı günde elde etmişti.

az bilinen sinema gerçekleri 23

Cesur Bir Ajan

Kingsman: The Secret Service’in karizmatik ajanlarından Galahad’ı canlandıran ünlü oyuncu Colin Firth, aksiyon sahnelerinin neredeyse yüzde sekseninde dublör kullanmamayı tercih etti. Oscar Ödüllü oyuncu farkını burada da ortaya koyuyor.

az bilinen sinema gerçekleri 23

Yönetmenin de Alçak Gönüllüsü

Ernest Cline’ın aynı adlı eserinden uyarlama olan Ready Player Oneîn orijinal versiyonunda Steven Spielberg’e bolca gönderme taşıyordu. Spielberg, filmin yönetmenlik koltuğuna oturunca bu göndermelerin filmde yer almamasını tercih etti.

az bilinen sinema gerçekleri 23

Tüm Senaryoyu Bilmek İçin Blöf Yapmak

Benedict Cumberbatch Stephen Strange’i kabul edip etmeyeceğinden pek emin değilmiş gibi davranarak çekimlerden önce sadece kendi kısmını değil, Avengers: Infinity War’un tüm senaryosunu okumayı başardı.

Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz:

Az Bilinen Sinema Gerçekleri #22