Poison Ivy dünyanın hakimi oldu! Yeni bir hikayeye başlayan Batman çizgi romanı gerçekten fazlasıyla hızlı bir şekilde olaylara girdi. Batman’in 41. sayısında Poison Ivy’nin hükümranlığına tanıklık ediyoruz.

Tom King kesinlikle Batman çizgi romanı ile harikalar yaratıyor. Batman’in dedektif ve savaşçı yönünü bir kenara bırakıp, zihninin en derinliklerine kadar inmeyi başardı. Zaten birçok hikaye bölümünde de Kara Şövalye’nin düşüncülerine hatta tam olarak aklından geçenlere birinci elden tanıklık ettik. 41. sayıyla başlayan “Everybody Loves Ivy” (Herkes Ivy’yi Seviyor) isimli yeni hikayeyle de güçlü bir başlangıcı okuduk. Poison Ivy gerçekten de dünyanın hakimi!

Bu yeni hikaye güçlerini bir şekilde arttırmayı başaran Poison Ivy ile başlıyor. Ivy, tam anlamıyla dünyadaki herkese ulaşarak hakimiyeti altına alıyor. Sadece Batman ve Catwoman bu etkinin altına girmiş değil. Yani Batman ve Catwoman’ın karşısında tüm dünya var! Poison Ivy’nin açıklaması da zaten insanın kanını donduran cinstendi.

Silah tutan herkes, her bir ordu üyesi emirleri bekliyor. Füzeyi kontrol eden her bir erkek, bomba taşıyan her bir kadın, tüm süper kahramanlar, tüm süper kötüler, tüm büyücüler, yaşayan en zeki insan, sonsuzluğun araştırmacısı. Tanrı amaçlayı olmayan her insan. Herkes. Herkes bana aşık.

Batman’in yeni sayısı kesinlikle güçlü bir hikayeye başlıyor. Batman kendini Ivy’nin etkisinden kurtarmış olabilir ama herhangi bir tehdit de oluşturmuyor. Poison Ivy kazanmış durumda. Rebirth ile çok başarılı bir şekilde ilerleyen Batman çizgi romanı, bu geleneğini bozmuyor ve yine kendine bağlayan bir hikayeyle okuyucu karşısına çıkıyor.

Batman Poison Ivy