Yeni bir Black Mirror bölümü ya da sezonu sandığımız ancak tam 5 saat 12 dakikalık bir Black Mirror filmi olduğu açıklanan Bandersnatch‘e ait fragman yayınlandı. Dizinin evrenine ve işleyişine uygun bir proje olarak gizlice tamamlanan ve yalnızca yayınlanan bir görselle duyurulan bu interaktif filmin fragmanı da oldukça ilgi çekici görünüyor.

Her bölümün apayrı konular işlediği, lineer olmayan yapısıyla oldukça dikkat çeken ve kendi evrenini yaratma konusunda tartışmasız bir başarıya ulaşan dizi, 5. sezondan önce bir filmle karşımıza çıkıyor. Tabi ki Charlie Brooker tarzı bir filmle.

Bakmadan Geçme: Titans’ın Yaratıcısından 1. Sezon Finali İtirafı

Bir kitaptan esinlenerek, fantastik / bilim – kurgu türünde bir oyun yapmak isteyen genç bir yazılımcı ile yeni tanıştığı çılgın ekibinin yaşantısına odaklanan Bandersnatch farklı hikayeler içeriyor. İzleyici olarak hikayenin gidişine yön verebileceğimiz bu interaktif film deneyimi, toplam süreyi de düşürüyor. Yani doğrusal bir hikaye izleyip mantıklı bir sona ulaşmak isterseniz 312 dakika (5 saat 12 dakika) yerine çok daha kısa sürelerde bunu tamamlayabileceksiniz.

Önceki sezonlardan Metalhead bölümünün yönetmeni olan David Slade‘in yönetmenliğini üstlendiği ve 28 Aralık tarihinde Netflix üzerinden erişebileceğimiz Black Mirror: Bandersnatch‘in Türkçe altyazılı fragmanı ise hemen aşağıda:

Video