Sadece bir gün sonra, yani 28 Aralık 2018 tarihinde ekranlara iddialı bir giriş yapacak olan Black Mirror: Bandersnatch filminden bir görsel sızdırıldı. Dizinin beşinci sezonundan önce bir filmle karşımıza çıkacak olan Black Mirror, kendi tarzıyla yine bizleri şaşırtmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde Black Mirror dizisinin yeni sezonuna ait olduğunu düşündüğümüz bir görsel yayınlandı. Beşinci sezona ait olduğu neredeyse kesinleşen bu görsel, bir anda duyurulan filme ait olarak onaylandı. Netflix tarihinin en uzun ve en ilginç film projesi olan Black Mirror: Bandersnatch, tam 5 saat 12 dakika uzunluğunda olacak. İnteraktif bölümleri bulunduğu açıklanan proje farklı hikayeleri seçip izleme olanağı sunarken 5 saatlik süreyi de kısaltmış olacak.

Bakmadan Geçme: Keanu Reeves’in Rol Aldığı John Wick 3 İddialı Geliyor

Klasik bir Black Mirror bölümü gibi görünen tüm proje birbiriyle bağlantılı hikayeler içeriyor. Gerçek ve sanal dünya deneyimlerini bu kez izleyici için de iç içe geçirmeyi hedefleyen Bandersnatch, genç ve çılgın bir yazılımcıyı merkezine oturtuyor. Sıradışı bir kitabı oyuna çevirmekle uğraşan ve bunu gerçek dünyayla eş zamanlı ilerletmeye çalışan karaktere Fionn Whitehead hayat veriyor.

İnternet üzerinden gelen eleştiriler filmin aslında bir bölüm olması için tasarlandığı ancak süresi nedeniyle solo bir filme dönüştüğü yönünde. Her ne şekilde olursa olsun Black Mirror: Bandersnatch isimli proje bir Netflix “filmi” olarak 28 Aralık’ta beğenimize sunulacak. Bu ilginç ve uzun filmin yönetmenliğini ise dizinin dördüncü sezonunda Metalhead bölümünü yöneten David Slade üstlendi.