Black Widow solo filmiyle ilgili ortaya çıkan yeni söylenti Marvel Studios’un önümüzdeki dönemde beklenmedik bir doğrultuda gidebileceğini gösteriyor.

Black Widow filmine artık hepimiz kesin gözüyle bakıyoruz. Cate Shortland bu projenin yönetmeni olarak kesinlik kazandı. Aynı zamanda Mayıs 2020’de de bu filmin çıkacağını düşünüyoruz. Klasik bir orijin filmi bekliyoruz. Ama görünüşe göre klasik bir orijin filminden Marvel standartlarına göre farklı olacak.

ThatHashTagShow editörü Charles Murhpy’nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla öğrendik ki Black Widow filmi R dereceli yani 18 yaş üstü olabilirmiş.

Okumadan Geçme: X-Force, Gambit ve Doctor Doom Filmleri İptal mi Oldu?

“Black Widow filmi üstünde çalışıldığını ilk defa duyduğumda, aynı zamanda bu filmin Marvel Studios’un ilk R dereceli filmi olup olmaması konusunun da tartışıldığını da öğrenmiştim.

Bu filmin kesin olarak R dereceli olacağını söylemiyorum. Ama son dönemlerde R dereceli MCU filmi olma olasılığı gündemde. Bu açıdan bakarsak da her şey mümkün. Eğer Black Widow R dereceli olarak duyurulursa, şaşırmayın.”

Açıkçası şu söylentiye bile şaşırdım ben. Marvel Sinematik Evreni’nde R dereceli filmi olasılığı bile şaşırtıcı. Disney’in nedense bu yola gireceğine inanamıyorum. Ayrı bir evren olarak bu tarz filmler görebiliriz ama MCU içinde imkansıza yakın olduğunu düşünüyorum.