Black Widow solo filmi için düşünülen yönetmenlerden biri olan Lucrecia Martel, Marvel Studios’u ciddi şekilde eleştirdi.

Bildiğiniz gibi Marvel Studios Black Widow solo filmi için kadın yönetmen arayışı içinde. Bu arayışın devam ettiği bu günlerde de çeşitli yönetmenlerle temasa geçiliyor. The Headless Woman ve The Holy Girl gibi filmlerin yönetmeni Lucrecia Martel de temasa geçilen yönetmenlerden biri. Ancak görünüşe göre kendisi Marvel Studios’un yarattığı tarzdan pek hoşnut değil. Martel, Jio MAMI Mumbai Film Festivali’nde Marvel’ı sertçe eleştirdi.

Okumadan Geçme: Venom 2’de Spider-Man’in Ayak Sesleri

“Şirketler kadın film yapımcılarıyla ilgileniyor ama hala aksiyon sahnelerinin erkek yönetmenlere daha uygun olduğunu düşünüyor. Onlara sorduğum ilk şey görsel efektleri değiştirmek oldu çünkü çok fazla lazer var. Çok kötü olduklarını düşünüyorum. Ayrıca Marvel filmlerindeki müzikler de aynı derecede kötü. Belki aynı fikirde olmayacağız ama Marvel filmi izlemek gerçekten çok zor. Özellikle kulaklar için acı verici.”

Marvel Studios Lucrecia Martel’ı yönetmen olarak alıp istediği filmi çekmesine izin verir mi bilmiyoruz ama fazlasıyla sert bir eleştiri olduğunu söyleyebiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?