Yakında kendi filmine kavuşacak Black Widow karakterini ne kadar iyi tanıyorsunuz? Natasha Romanoff’un geçmişine dair pek çok enteresan detay bulunuyor. Bu liste onun geçmişine dair dikkat çekici on detayı bir araya getiriyor.

Bakmadan Geçme: Avengers Infinity War’daki Alternatif Black Widow Kostümleri

Nerede Doğdu?

Natasha Romanoff, Stalingrad şehrinde dünyaya geldi. Stalingrad Rusya’nın endüstri şehirlerinden biri olmasıyla biliyor. Şehrin ismi daha sonra Volgograd olarak değişti. Fakat Natasha doğduğunda Stalingrad olarak anılıyordu.

Widow’s Bite Silahı

Natasha Romanoff Rusya’da eğitim gördüğü dönemde Widow’s Bite isimli silahı ustaca kullanmayı öğrenmişti. Bu silah bileklere takılıyor ve vurulan kişiyi elektroşoka maruz bırakıyor. Marvel Sinematik Evreni’nde aynı silahı Black Widow’s Bite ismiyle görüyoruz. MCU’da SHIELD tarafından geliştirilen bu teknoloji çizgi romanlarda Rusya’da uzun yıllardır kullanılıyordu.

Black Widow Kostümü

Marvel Sinematik Evreni’nde Black Widow tek parça kıyafetiyle boy gösteriyor. Fakat önceden onun kendine özgü bir kostümü yoktu. Çizgi romanlarda Rusya için çalıştığı dönemde gece elbisesi üzerine bir tül geçiriyor, görevlerini bu şekilde gerçekleştiriyordu. Bu görsel olarak hoş olmasına ve kara dul ismine uygun olmasına rağmen aslında pek pratik değil. Bu yüzden Marvel Sinematik Evreni’nde ajan yönüne uygun bir kostümle karşımıza çıkıyor.

Modellik Geçmişi

Natasha Romanoff MCU’da ilk olarak Iron Man 2’de karşımıza çıktı. Burada onun Tokyo’da iç çamaşırı modelliği yaptığı bilgisi yer alıyordu. O dönemde Natalie Rushman ismini kullanıyordu. Modellik geçmişinin asıl amacı ise Tokyo’daki asıl görevini gizli tutmaktı.

Onu Kim Yetiştirdi?

Marvel çizgi romanlarında Natasha Romanoff’u Ivan Petrovich yetiştiriyordu. Hem şöfürlüğünü yapıyor hem de en yakın müttefiği oluyordu. Hatta İkinci Dünya Savaşı’nda Natasha’yı Nazilerin elinden bile kurtarıyordu.

Clint Barton’un Etkisi

Sovyetler için çalışan Natasha Romaoff’u SHIELD için çalışmaya ikna eden Clint Barton oldu. Geçmişte yaşananlar Natasha ve Clint arasında sağlam bir arkadaşlık bağı kurulmasına neden oldu.

Kısa Süren Evlilik

Natasha, KGB’nin kararıyla Sovyetler pilotu olan Alexei Shostakov ile evlendirildi. Fakat kısa süre sonra Alexei Shostakov’un gizli göreve gönderilmesine karar verildi. Alexei bu görevi kabul etmesinin ardından Natasha ile bağı tamamen kopartıldı. Natasha’ya kocasının öldüğü bilgisi geldi. O da solo ajan olarak görevlerine devam etti. Böylece Avengers’a dahil olması için önünde hiçbir engel kalmamış oldu.

Red Room Geçmişi

Avengers: Age of Ultron filminde de gördüğümüz gibi Natasha Romanoff gerekli eğitimlerini Red Room adı verilen tesislerde aldı. Burada dövüş sanatları, casusluk ve ateşli silahları ustaca kullanmayı öğrendi. Ardından herhangi bir duygusal bağ kuramaması için çocuk sahibi olmasının önüne geçecek bir operasyon geçirdi.

Gerçek Adı

Aslına bakarsanız Natasha Romanoff, Black Widow’un gerçek ismi değil. Dünyaya geldiğinde sahip olduğu adı Natalia Romanova’du. Fakat daha sonra Natasha Romanoff sahte ismini yarattı ve tamamen konu kullanmaya başladı.

Natasha ve Clint Barton’ın Tanışma Süreci

The Avengers filmini hatırlıyorsanız, Natasha Romanoff burada geçmişinden bahsediyordu. Kötü bir şekilde SHIELD’ın radarına girdiğini ve Hawkeye’ın kendisini öldürmek üzere görevlendirildiğini söylüyordu. Fakat Clint onu öldürmek yerine taraf değiştirmeye ikna ediyordu. Böylece Natasha, SHIELD için tanışmaya başlıyordu. Clint’in görevini tamamlamak yerine bu yolu tercih etmesi ikili arasındaki arkadaşlığın doğuşuna vesile oluyordu.

KAYNAK: SCREENRANT