Avengers Endgame’in sonunda yaşlı Steve Rogers kalkanı Bucky’ye değil Sam’e veriyordu. Peki Bucky ve Steve arasında ekranlara yansımayan bir şeyler yaşanmış olabilir mi?

Avengers Endgame birçok karakterin hikayesini sona erdirdi. Tony Stark’ın Iron Man’i gibi Steve Rogers’ın Captain America’sı da artık Marvel Sinematik Evreni’nde yer almayacak. Filmin sonunda da günümüze gelen yaşlı Steve, kalkanı Sam Wilson’a yani Falcon’a verdi. Böylelikle yeni Captain America’yı belirlemiş oldu. Peki bize yansımayan bir şeyler yaşanmış olabilir mi? Steve ve Bucky bu karardan önce konuştu mu? İşte bu soruya filmin senaristleri Christopher Markus ve Steve McFeely cevap verdi.

Okumadan Geçme: Mysterio’nun Alternatif Evreni’nin Bir Anlamı Var mı?

“Hayır Bucky’nin kalkanı alması ya da Steve’in ona teklif etmesi gibi bir planımız olmadı. O sahnede Bucky’nin kafasını sallayarak onay verişi arkadaşlıklarının göstergesi. Steve geçmişe dönmeden önce Bucky’ye ne planladığını söyledi. Ama tabii ki o banka gelecek kadar yaşayıp yaşamayacağını bilmiyordu. Yoksa Bucky neden sadece beş saniye sürecek bir macera için “Seni özleyeceğim” desin?”

Bu açıklama da filmden sonra ortaya çıkan tartışmalara bir açıdan noktayı koyuyor. Yani en başından beri Steve, Sam’i yeni Captain America olarak düşünüyormuş diyebiliriz.