Captain America Mjolnir

Secret Empire hikayesinin ilk sayısında en başından beri kötü olduğu ortaya çıkan Captain America, ikinci sayıyla birlikte şok edici bir şekilde karşımıza geliyor.

Marvel Evreni’nde neler oluyor? Captain America gerçekten kötü mü? Neler oluyor?! Bildiğiniz gibi ilk defa Captain America #1’de süper kahramanımız Yaşasın Hydra (Hail Hydra) demiş, geçtiğimiz hafta yayınlanan Secret Empire #0 ile de Steve Rogers’ın aslında en başından beri Hydra üyesi olduğu ortaya çıkmıştı. Kısaca bu durumu açıklarsak Captain America en başından beri Müttefiklerden bilgileri Axis güçlerine ve özellikle Nazilerle işbirliği yapan Hydra’ya sızdırmak için yerleştirilmiş bir casus! Red Skull’ın Kobik’i kullanması da aslında Steve Rogers’ı iyiden kötüye çevirmedi, orijinal haline geri döndürmüş oldu. Yani Steve Rogers Amerikan kahramanı değil, aksine Hydra’nın en önemli üyelerinden biri!

Okumadan Geçme: Captain America Gerçekten Kötü mü? Marvel Evreni’nde Neler Oldu?

Buraya kadar zaten yeterince şok geçirmiştik. Hatta iyilik timsali olan, bir sembol haline gelen Captain America’yı bir anda böyle kötü bir karaktere dönüştürmek büyük tepkileri de beraberinde getirdi. Ancak, Secret Empire #1 ile ortaya çıkan yeni olaylar daha da şok edici! Her ne kadar Secret Empire #1 6 Mayıs’ta çıkacak olsa da, Bedava Çizgi Roman Günü (Free Comic Book Day 2017) etkinlikleri kapsamında Marvel bu yeni sayıyı seçilmiş şanslı hayranlarına okuttu. Bleeding Cool‘un haberine göre hayranların tepkileri korkunçmuş hatta son sayfayı gördükten sonra bağırıp, çığlık atanlar bile olmuş.

Captain America’ya Neler Oluyor?

Nick Spencer’ın hikayeyi yazdığı ve Andrea Sorrentino’nun da çizimleri yaptığı bu çizgi roman sayısının son sayfasında Steve Rogers yani Captain America Mjolnir’i kaldırıyor! Etrafında da yere yığılmış durumda olan Marvel kahramanları bulunuyor!

Kötü olduğu açıklanan Captain America Mjolnir’i nasıl kaldırdı? Yani sonuçta bu çekici kaldırmak için ona layık olmak gerekiyor. Hydra ajanı nasıl Mjolnir’e layık oldu? Aklımda deli sorular… Marvel kesinlikle Captain America’nın yeni hikayesi Secret Empire ile okuyucuları kesinlikle rahatsız etmeyi başarıyor. Hikayenin nasıl ilerleyeceğini merakla bekliyoruz.