Captain Marvel filmi vizyona gireli sadece birkaç gün oldu ama Kevin Feige şimdiden gelecekte anlatacakları yeni Captain Marvel hikayesinden konuşmaya başladı bile!

MCU’nun en yeni filmi Captain Marvel özellikle Brie Larson üzerinden büyük bir tartışma yaratsa da gişede hızlı başladı ve genel anlamda geçer not topladı. Özellikle Captain Marvel’ın güç konusunda çizgi romanlara paralellik içeren bir seviyede anlatılması kesinlikle dikkatlerden kaçmadı. Bu hızlı başlangıç ve gişe başarısına ek olarak MCU’nun 4. evresindeki liderlerden biri olacağını tahmin ettiğimiz Captain Marvel’ın 2. filmini izleyeceğimizi söylemek de pek ütopik değil. Hatta neredeyse kesin diyebiliriz.

Okumadan Geçme: Captain Marvel Gizli İstila’nın Kapılarını Kapattı

Kevin Feige de şimdiden Captain Marvel 2 üstünde düşünmeye başlamış gibi gözüküyor. Özellikle Skrull ırkı hakkında Comic Book’a yaptığı açıklaması 2. filmin konusuna işaret ediyor.

“Nasıl tüm insanlar sadece iyi ya da kötü değilse, Skrull’lar da aynı şekilde birden fazla ahlak anlayışına sahip bireyler içeriyor. Onların yeteneklerine sahip olmak da kesinlikle cezbedici. Bu yeni konsept üzerinde çalışmak da eğlenceli olacaktır. Neler ortaya çıkacağına bakacağız.

Aynı zamanda bonus sahnede gördüğümüz gibi Captain Marvel günümüzde, bizimle birlikte. Ancak Captain Marvel’ın günümüze kadar olan zaman aralığında Talos ile birlikte yaşadıkları konusunda yeni bir hikaye çıkacağını düşünüyoruz.”

Kevin Feige bu açıklamasıyla sanki Captain Marvel 2 için ilk ipucunu vermiş gibi gözüküyor. Kree ırkının avlamaya çalıştığı Skrull’lar, Captain Marvel’ın koruyucu olarak savaşa dahil olması, yeni gezegen arayışları derken gerçekten de başarılı bir film olabilir.