Captain Marvel filminin vizyona girmesiyle birlikte onun neden Avengers Infinity War döneminde ortada olmadığı da anlaşılmış oldu.

Avengers Infinity War’un finalinde Nick Fury’nin Captain Marvel’a mesaj göndermesiyle birlikte onu Avengers Endgame filminde göreceğimiz kesinleşmişti. Elbette bu gelişme yeni bir soruyu beraberinde getirdi: Neden Captain Marvel’ı şimdiye kadar görmedik? Bu sorunun açıklaması onun orijin hikayesini seyretmemizle birlikte netleşti. Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige de kafaları karıştıran bu duruma açıklık getirdi.

“Captain Marvel’ı izlediğimizde bu sorunun yanıtının kısmen orada olduğunu görüyoruz. Carol Danvers zorlu bir savaşa başlıyor. Buna da filmin ufak bir noktasında değiniyoruz. Kreeler ve Skrulların bitmeyen mücadelesinden bahsediliyor. Carol Danvers, Skrullara yeni bir yuva bulmak için yemin etti. Bunun ardından Kreeleri yöneten yüce zihnin peşine düşmeye ant içti. Bunları yapması ne kadar zaman aldı veya ne kadar zor bir süreçti diye düşününce, onun Avengers Infinity War süresince nerede olduğu anlaşılıyor.”

Bakmadan Geçme: Captain Marvel Gizli İstila’nın Kapılarını Kapattı

Kevin Feige’nin bu açıklamasıyla birlikte anlıyoruz ki Skrull ve Kree mücadelesi gördüklerimizin ardından son bulmadı. Büyük ihtimalle Carol Danvers uzun yıllar boyunca barışı sağlamak için uğraştı. Bu konuya dair detayları belki Captain Marvel 2’de görebiliriz.