Aylardır beklediğimiz, izlemek için gün saydığımız, Avengers:Endgame öncesi ön durağımız olan Captain Marvel sonunda biz seyirciler ile buluştu. Hem Captain Marvel’ın köken hikâyesini öğrendiğimiz, hem Kree ve Skrull ırklarıyla tanıştığımız bu film, Avengers:Endgame ile ilgili de minik ipuçları barındırmayı ve çok yeni kaybettiğimiz Stan Lee’ye selam çakmayı da ihmal etmiyor. Captain Marvel filminin de son dönemlerdeki tüm Marvel filmleri gibi iki adet bonus sahnesi bulunuyor.

Öncelikle uyaralım, haberimiz Captain Marvel filminin içeriğine ve bonus sahnesine dair keyif kaçıran detaylar (spoiler) içeriyor. Filmi izlemediyseniz okumamanızı tavsiye ediyoruz.

Avengers Endgame bağlantısı

İlk bonus sahnemizde, tüm karizmalarıyla Captain Amerika, Black Widow, Bruce Banner ve James Rhodes’u görüyoruz. Bir yandan dünyadaki kayıpları, diğer yandan Avengers: Infinity War’ın bonus sahnesinde Nick Fury’nin Captain Marvel’a ulaşmak için kullandığı çağrı cihazını anlamlandırmaya çalışıyorlar. Tam da o anda çağrı merkezi sinyal vermeyi bırakıyor ve ekip çağrı cihazını tekrar nasıl çalıştırabileceklerini düşünmeye başlıyor. Hepimizin dikkatinin Black Widow’un önerisine çekildiği o anda Captain Marvel’ın arkadan gelen sesini duyuyoruz: “Fury nerede?” Bu sahneden sonra kopan alkışlara hazır olun, onların hepsi Captain Marvel’a hoş geldin diyor aslında!

Goose’un Akıbeti

Filmin gizli başrolü kim deseler, hepimiz birlikte Kedi Goose’u söyleriz muhtemelen. Filmin en önemli noktalarında sürprizleri ile bizleri şaşırtan Goose da Ant-Man ile Wasp’ın dev karıncası gibi, kendi bonus sahnesine sahip. Sahne çok önemli ya da çok sürprizli değil tabii ki. Korumak için yuttuğu Tessaract’ı çıkarırken – kusarken görüyoruz. Sahnenin de olayın da pek bir sürprizi yok, onu görünce ne olacağını hemen anlıyoruz zaten. Bu nedenle ikinci bonus sahneyi kaçırsanız da üzüleceğinizi düşünmüyoruz.

Stan Lee

Şimdiye kadar yapılan Marvel fimlerinde, en az filmler kadar merak edilen bir diğer öğe de birçok kahramanın yaratıcısı olan Stan Lee’nin cameoları oldu. Hangi sahnede, hangi karakter olarak görüneceği başlı başına bir merak unsuru haline gelen Stan Lee’yi bildiğiniz gibi geçtiğimiz Kasım ayında kaybettik. Captain Marvel filminde sadece Stan Lee cameosu yapmakla kalmamış aynı zamanda onun için özel bir de jenerik hazırlamışlardı. Normalde çok iyi bildiğimiz ve tüm kahramanları tek tek gördüğümüz Marvel açılış jeneriği Stan Lee ile açılıp, Stan Lee ile devam ediyor ve Stan Lee ile kapanırken ekranda “Teşekkür ederiz Stan” yazıyor.

Tabii Stan Lee’nin anılması sadece açılış jeneriği ile kalmıyor. Stan Lee’yi Captain Marvel bir Skrull’u metroda kovalarken de görüyoruz. Kimin Skrull olduğunu anlamaya çalıştığı bu sahnede metrodaki insanları tek tek incelerken sıradaki kişilerden biri de Stan Lee oluyor. Minik bir bakışma planı da içeren bu sahne bizleri duygulandırmadı desek yalan söylemiş oluruz.