Captain Marvel filminin enteresan bir Thor bağlantısına yer vereceği ancak bu karardan sonradan vazgeçildiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Marvel filmlerinde mutlaka bonus sahne görüyoruz. Bunlardan en azından biri gelecek filmle bağlantı kuruyor. Diğeri ise daha çok yüz güldürmeye hitap ediyor. Captain Marvel filminin ikinci bonus sahnesinde Goose’u görüyorduk. Fakat onun yerine filmde bir Thor bağlantısının yer alma ihtimali bulunuyormuş. Filmin yönetmenleri olan Anna Boden ve Ryan Fleck bu alternatif sahneyi Empire Dergisi’ne anlattı.

“Captain Marvel’ın ekstra sahnesini planlarken masada Jude Law’ın karakteri Yon-Rogg ile alakalı bir fikir vardı. Alternatif sahnede Captain Marvel’ın Yon-Rogg koyduğu kapsülün Sakaar gezegenine düştüğünü görecektik. Kapsülden çıktığında Thor’un da düştüğünü bildiğimiz bu yeri görecek ve ‘neredeyim ben?’ diyecekti.”

Bakmadan Geçme: Captain Marvel mı Daha Güçlü Thor mu?

Açıkçası böyle bir bağlantı dikkat çekici olsa da, büyük ihtimalle havada kalacaktı. Çünkü Yon-Rogg Sakaar’a 1995 düşecekti. Yani Thor’un gezegene ayak basmasından yaklaşık 20 sene önce. Bu da hikayenin ilerlemesine, onun Captain Marvel 2’de geri dönmesine engel olabilirdi.