Captain Marvel filminin finalinde hiç beklemediğimiz bir Avengers bağlantısı yer alıyordu. Bu ufak detay Avengers’ın gelişinin daha 90’lardan belli olduğunu ortaya koyuyor.

Captain Marvel filmini izlemediyseniz yazımızın devamı sizin için spoiler olacaktır. Bu nedenle dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Daha Captain Marvel vizyona girmeden önce hikayenin Avengers Endgame’e bağlanacağını biliyorduk. Bu bağlantı da filmin ilk bonus sahnesinde sağlanıyor. Fakat bizim bahsettiğimiz bu bonus sahne değil. Aksine filmin finalinde Nick Fury’nin ufak sahnesi Marvel Sinematik Evreni’nine büyük bir gönderme yapıyor.

Bakmadan Geçme: Captain Marvel Bonus Sahneleri ve Stan Lee

Bildiğiniz gibi Iron Man’in finalinde Nick Fury, Tony Stark’ın evinde ortaya çıkıyor ve “seninle Avengers girişimi hakkında konuşmak istiyoruz” diyordu. Peki bu program ismini nereden alıyor? İşte Captain Marvel’ın finali Avengers isminin nereden geldiğini ortaya koyuyor. Yaşananların ardından Nick Fury dünyanın bir koruma programına ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Başlangıçta bu programın adı The Protector Initiative. Fakat Carol Danvers’ın hava kuvvetlerindeki lakabının Avengers yani İntikamcı olduğunu gören Fury programın adını The Avengers Initiative olarak değiştitiyor. Böylece Avengers fikri doğmuş oluyor.