Captain Marvel filminin vizyona girmesiyle birlikte Carol Danvers’ın güçlerine nasıl kavuştuğu da ortaya çıktı. Böylece Mar-Vell karakterinin değiştirildiğini anlamış oldu.

Öncelikle aşırı kritik olmasa da Captain Marvel filmini izlemediyseniz aşağıda bahsettiklerimiz spoiler olabilir. Dikkatli olmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

Marvel çizgi romanlarında Mar-Vell, Captain Marvel’ın akıl hocası olarak yer alıyordu. Dünyada gizli görevde olan Kree savaşçısı Mar-Vell patlama sırasında Carol Danvers’a siper oluyordu. Bu patlama yüzünden DNA’sının bir kısmı Carol’a geçiyor ve ona süper güçler veriyordu. Captain Marvel ismiyle anılan başlangıçta Mar-Vell oluyordu. Onun ölümünden sonra bu ismi Carol Danvers devralıyordu.

Bakmadan Geçme: Captain Marvel Gizli İstila’nın Kapılarını Kapattı

Captain Marvel filminde Mar-Vell yine dünyada gizli görevde yer alıyordu ve  Dr. Wendy Lawson ismini kullanıyordu. Fakat onun amacının çizgi romanlardan çok farklı olduğunu öğreniyoruz. Çalışmalarının yanlış kişilerin eline geçmesini istemiyor. Onun ölümünden sonra Carol, Tesseract’ın başkalarının eline geçmesine engel olmak istiyor. Mar-Vell’in yarattığı gücünü Tesseract yani uzay taşından alan enerji kaynağına ateş ediyor. Oluşan patlama sayesinde güçlerine kavuşuyor. Yani bu güçlere sahip ilk isim oluyor.

Öte yandan Mar-Vell’in cinsiyetinin değiştirildiğine de değinmek gerekiyor. Bu karakter çizgi romanlarda erkekti. Bu sebeple karakteri Jude Law’ın canlandırabileceği düşünülüyordu. Fakat MCU’nun Mar-Vell’i Annette Bening oluyor.