Uzun bekleyişin ardından vizyona giren Captain Marvel filminin sürpriz karakteri Goose oldu. Peki Goose kimdir, ne gibi yetenekleri var?

Marvel çizgi romanlarına baktığımızda Goose’u göremiyoruz fakat onun yerine Carol Danvers’ın Chewie isminde, aynı görüntüye sahip bir kedisi var. Filmde onun adının değiştirildiğini görüyoruz. Fakat temel özellikler tamamen aynı görünüyor.

Bakmadan Geçme: Captain Marvel Filminin Avengers Bağlantısı

Goose başlangıçta sadece şirin bir kedi olarak görülüyor. Ancak o aslında Carol Danvers’ın kedisi değil. Nick Fury ile Captain Marvel’ın gizlice girdiği tesiste peşlerine takılıyor. Şirinliğiyle gönülleri çalan Goose daha sonra kilit bir karaktere dönüşüyor. Önce onun sıradan bir kedi olmadığını, uzaylı Flerken ırkına mensup olduğunu öğreniyoruz. Beklenmedik bir anda ağzından çıkan ahtapot kollarıyla herkesi şok ediyor. Bu kollar sayesinde düşmanlarına saldırabiliyor. Efektif olarak kullanmasıyla çevresindeki herkesi şok edebiliyor. Aynı zamanda kendisinden daha büyük bir objeleri yutabiliyor. Bunun nedeni midesinde başka bir boyut yer alıyor. Böylece bir şeyleri güvende tutması mümkün oluyor.

Goose hem kahramanlarımızı zor durumdan kurtarmayı başarıyor, hem de Tesseract’ı yutarak uzun süre güvende tutmayı başarıyor. Üstüne Nick Fury’i tırmalayarak gözünü yaralayan, hayatında kalıcı bir iz bırakan da yine Goose oluyor.