Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olan Carol Danvers’ın aslında Iron Man dünyasıyla oldukça net bir bağlantısı bulunuyor. Fakat bu önemli detayı gözden kaçırmak fazlasıyla mümkün.

Öncelikle aşırı kritik olmasa da Captain Marvel filmini izlemediyseniz aşağıda bahsettiklerimiz spoiler olabilir. Dikkatli olmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

Captain Marvel filminin konusunda önemli yeri olan bir nokta varsa o da Project P.E.G.A.S.U.S. Dr. Wendy Lawson tarafından çalışmaları yürütülen bu projenin temelleri aslında Iron Man filmine dayanıyor. Bu projenin adını ilk olarak Iron Man 2 filmimde duymuştuk. Howard Stark’ın ölümünden önce yani 1991 senesinde kadar Project P.E.G.A.S.U.S. için çalışan ekipte yer aldığını biliyoruz. Zaten Tesseract’ı bulan da o oluyor. O dönemde uzay taşı olduğu bilinmeyen Tesseract bir enerji kaynağı olarak kullanılmaya çalışılıyor. Howard Stark, Project P.E.G.A.S.U.S. ile bunu deniyor.

Bakmadan Geçme: Captain Marvel Gizli İstila’nın Kapılarını Kapattı

Bu detay Captain Marvel ve Iron Man arasında otomatik bir bağlantı oluşturuyor. Marvel Sinematik Evreninin kocaman bir bütün olduğunu bir kez daha hissetmemizi sağlıyor.