Bizi 1990’lara götüren Captain Marvel, Marvel Sinematik Evreni’nin daha önce görmediğimiz bir köşesine ışık tuttu. Peki devam filmleri nasıl olacak?

Brie Larson’ın başrolde olduğu Captain Marvel filmi ile 1995 yılına gittik. Böylelikle hem SHIELD üyelerinin genç hallerini gördük hem de Marvel Sinematik Evreni’nin daha önce hiç görmediğimiz bir bölümüne tanıklık ettik. Captain Marvel bu hikayesiyle de büyük bir başarı elde etti. Devam filmlerine kesin gözüyle bakıyoruz artık. Kevin Feige de yaptığı açıklamayla devam filminin geleceğini hem duyurmuş oldu hem de Captain Marvel 2 de geçmişte geçecek dedi. Screen Rant’a konuşan Feige’nin sözlerine gelin birlikte bakalım.

“Captain Marvel’a sinematik evrende kendisine özel bir köşe verip, kendi tarihini yaratmasını amaçladık. Bu filmde çok net bir şekilde üstünde durmasak da Captain Marvel’ın günümüze kadar geçen uzun yıllarda neler yaptığı hakkında fikir yürütebiliyoruz. Peki neden görmedik ki hiç?

Cevabın filmde gösterildiği gibi Captain Marvel tüm evreni etkileyen devasa bir çatışmayla ilgileniyor ve MCU’nun tamamen farklı bir noktasında.”

Okumadan Geçme: MCU’nun İlk Mutantı Deadpool Olabilir mi?

Bu açıklamaya baktığımız zaman da Kree/Skrull savaşı üstünde odaklanılmaya devam edilecek gibi duruyor. Kevin Feige hikayenin açık bırakılan noktasının farkında ve tamamen bilinçli bir tercih olmuş. Bu da ikinci filmde kullanılacak gibi gözüküyor.