Captain Marvel filminin vizyona girmesiyle yeni bir soru gündeme geldi. Marvel Sinematik Evreni’nin en güçlü kahramanı kim?

Bu noktada akla gelen iki isim var. İlki seneler içinde büyük bir gelişim kaydeden Thor. Diğeri ise Marvel’ın MCU’nun en güçlü kahramanı olarak lanse ettiği Captain Marvel. Reddit kullanıcısı DTMU_03 bu konuya el attı. Kahramanlarımızın yeteneklerini, şimdiye kadar şahit olduğumuzu galibiyetlerini baz alarak matematiksel bir hesaplama yaptı.

Bakmadan Geçme: Captain Marvel Avengers Infinity War’da Niye Yoktu?

Hesaplamanın sonucunda Captain Marvel’ın çok güçlü olduğu fakat Thor’un ondan da güçlü olduğu anlaşılıyor. Fakat bu hesaplamayla ilgili şöyle bir not düşüldüğünü de belirtmek gerekiyor: Captain Marvel, uzay taşının yarattığı patlamayla birlikte büyük bir güç kazanıyor. Fakat onu sadece bir filmde izlememiz yeteneklerinin tamamını keşfetmemiz için yeterli olmuyor. Öte yandan Thor’u uzun zamandır seyrediyor ve neler yapabildiğini ayrıntılı olarak görüyoruz. Bu da onun hesaplamada öne geçmesine yardımcı oluyor. Avengers Endgame filminde Captain Marvel’ı Thanos’a karşı mücadele verirken gördüğümüzde bu hesaplamanın tamamen değişmesi mümkün. Fakat mücadelenin şimdiki galibi Thor gibi görünüyor.