Avengers: Infinity War’da bazı karakterleri göremedik. Özellikle Captain Marvel sonuca kesinlikle direkt etki ederdi diye düşünüyorum. Peki bu karakterleri neler bekliyor?

Önce spoiler uyarısını yapalım ardından da filmin sonunu hatırlayalım. Hatta direkt olarak bonus sahneyi düşünelim. Nick Fury ölmeden birkaç saniye önce Captain Marvel’a çağrı yollamayı başarmıştı. Captain Marvel olduğunu nereden mi biliyoruz? Nick Fury’nin düşürdüğü aletin ekranındaki sembol Captain Marvel’ın sembolü. Hatta kostümünün göğsünde bulunuyor.

Captain Marvel’a ek olarak Ant-Man de bu filmde yoktu. Hem Quantum Realm bağlantısı hem de kendisinin zaten etkili bir güç olduğunu düşününce Thanos’a karşı olan savaşta kesinlikle gidişatı değiştirebilirdi. Ama onu da göremedik. Bu noktada da filmin senaristlerinden Stephen McFeely bizleri aydınlattı.

Kendinizi bizim iki yıl önceki durumumuzda hayal edin. Boş bir duvara bakıyorduk ve sadece Avegers 3, Ant-Man and the Wasp, Captain Marvel ve Avengers 4 filmlerinin olacağını biliyorduk. Bu kadar büyük hikayeler varken biz de başlangıç ve sonundan sorumluyduk. Neler yapacağımız hakkında düşünürken de bu ortadaki iki filmi farklı şekillerde düşünebilirsiniz. Bu iki film ayak bağı da olabilirdi, fırsat da olabilirdi.

Ufak öneriler dışında Ant-Man and the Wasp ve Captain Marvel, filmi yapanların tam olarak ortaya koymak istedikleri eser oldu. Ama aynı zamanda bu iki film anlamlı bir şekilde Avengers 4 ile de bağlantılı olacak.

Şu andan bir yıl sonrasında tekrar bir konuşma yapabilmek istiyorum. O zaman geldiğinde de yıl boyunca filmlerle ilgili aldığımız kararlar çok daha mantıklı gelmeye başlayacak. Tüm filmler arasında bir bağlantı var.

Açıkçası ben şu an bu iki filmi de Avengers 4’ten daha büyük bir heyecanla bekliyorum. Çünkü McFeely’nin söylediği şeylere gerçekten inanıyorum ve hem Ant-Man hem de Captain Marvel’ın hikayeyi bağlayıcı bir özellikte olacağını düşünüyorum. Özellikle Captain Marvel filmi bizlere Nova’nın akıbetiyle (Nova demek Güç Taşı demek) ilgili bilgilendirebilir.