Captain Marvel filminde Carol Danvers’ın güçlerine nasıl kavuştuğunu gördük. Ancak Captain Marvel adını kullandığını hiç görmedik.

Marvel Sinematik Evreni’ni düşündüğümüz zaman her kahramanın isminin bir dayanağı var. Iron Man’in ortaya çıkışı gerçekten de demirden bir zırha dayanıyor. Steve Rogers zaten bir ordu üyesi. Hawkeye, Hulk derken tüm bu isimlerin bir geçmişi var. Peki Carol Danvers nasıl Captain Marvel olacak? İşte bu noktada bir hayran teorisi devreye giriyor. swayde620 isimli Reddit kullanıcısının teorisi akla fazlasıyla yatkın gözüküyor.

MCU’daki filmlere baktığımız karakterlerin isimleri kesinlikle ilgi çekici. Herkes birbirine başka şekilde hitap ediyor. Tony Steve’e Cap derken, Natasha Steve diyor. Herkes Hawkeye’a Clint diyor. Thor ve Vision’ın özel bir ismi yok. Genel olarak süper kahramanların bir kod ismi olsa da kendi aralarında hep isimlerini kullanıyorlar. 

Captain Marvel ise biraz farklı bir konumda bu kod ismi konusunda. Kendisiyle direkt olarak bir bağlantısı yok. Benzer şekilde Dr. Strange gibi kendi ismini de kullanmıyor. Iron Man’in kostümü demirdendi. Captain America, Amerika ordusunda süper asker olmak üzere yaratıldı. Black Panther ismini panter tanrısından alıyor. Antman karınca büyüklüğüne kadar küçültebiliyor kendini ve onlarla iletişim kurabiliyor. Bir açıdan hepsinin bir temeli var akla yatkın. Ama Captain Marvel’ı düşününce herhangi bir dayanak yok gibi gözüküyor.

Benim fikrime göre Captain Marvel ismini Endgame’de alacak. Kendi filminde bu kod adı üstünde konuşuldu ama tam anlamıyla ortaya çıkmadı. Captain America’nın kendisini feda edeceği kısımda Carol Danvers onunla birlikte olacak. Onun Captain Marvel dönüşümü de bu sahneyle olacak.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame Fragmanındaki Gizemli Karakter

Açıkçası çizgi romanları düşündüğümüz zaman Carol Danvers’ın Ms. Marvel’dan Captain Marvel’a geçişi Captain America sayesinde olmuştu. Tabii ki ortada bir ölüm yoktu. Ama MCU’yu düşününce bu tarz bir teori pek de uzak bir ihtimal değil gibi duruyor.