Cyberpunk 2077’nin resmen duyurulması, yıllardır sabırla bekleyen hayranları heyecanlandırdı. En merak edilen konulardan biriyse, The Witcher 3 dahi henüz çıkmamışken duyurusu yapılan Cyberpunk 2077’nin neden bu kadar geciktiğiydi. CD Projekt RED, konuyla ilgili açıklamasını Cyberpunk 2077 tanıtım videosunun son karelerine gizlemiş. Bu kareleri yine reddit’teki dostlarımız yakalamış. Yani anlayacağınız, sabırla bekleyenler için CD Projekt Red’den mektup var. Gelin birlikte göz atalım:

Cyberpunk 2077’yi geliştirme planlarımızı duyuralı 2077 günden fazla oldu. Bir CG tanıtım yayınladık, bir kaç röportaj verdik ve sonra… sessizliğe büründük. Normal şartlarda bir oyunu duyurursunuz, sonrasında çenenizi kapatır, kolları sıvar ve işe girişirsiniz. Size Witcher 3 ve ek paketlerini en mükemmel haliyle sunmadan başka bir projeye ağırlık vermek istemedik, bu yüzden de bu çenemizi kapatma kısmı biraz uzadı. Özür dileriz.

Blood and Wine biter bitmez CP2077’nin ön yapımına başlamaya hazırdık. Ama sessiz kalmayı tercih ettik. Neden? Çünkü elimizde sizlere oyunla ilgili gösterecek anlamlı ve elle tutulur bir şeyler olmadan çok fazla konuşmamaya karar verdik. Çünkü uzun süredir bu oyunu sabır(sızlık)la beklediğinizi biliyoruz ve bunun kıymetini bilmiyor gibi gözükmek istemedik. Tam aksine, bu bizi daha da fazla motive ediyor. Heyecan bu kadar gerçekken, bu iş için döktüğümüz terlerin de gerçek olması gerekiyordu :).

Konuya dönecek olursak. Beklenen gün geldi. Bu yazıyı okuyorsanız tanıtım filmimizi izlediniz demektir – Amerika’nın parçalara ayrıldığı, devasa şirketlerin medeni hayatı tamamen kontrol altına aldığı ve geri kalan her şeyin çeteler tarafından yürütüldüğü alternatif bir gelecek hikayesi, Cyberpunk ile ilgili vizyonumuzu oluşturuyor. Ve her ne kadar bu dünya adrenalin dolu da olsa, silahlı çatışmalar ve araba kovalamaca sahneleri sizi yanıltmasın. Cyberpunk 2077 tamamen hikaye odaklı, tek kişilik bir rol yapma oyunu. Kendi karakterinizi yaratabileceksiniz ve…, eh, gerisini E3 standımızda açıklayacağız. Gözünüzü açık tutun!

Yazıyı bitirmeden önce, bazı sorularınız var, değil mi?

Ne zaman?

Oyunu hazır olduğunda piyasaya süreceğimizi söylerken ciddiydik. Bunu ilk dediğimizden bu yana elbette oyunun hazır olmasına fazlasıyla yaklaştık :), ancak hâlâ kesin bir şey söylemek için erken. Bu yüzden biraz daha sabır gerekli. Önem sıramızda kalite en üstte, bu da kendimize ait bir stüdyo ve yayıncı olmanın bize sağladığı bir imkân.

Ne Kadar Büyük?

Ciddi anlamda büyük… ancak şu an buna net bir yanıt vermek gerçekten güç. Bütün parçaları birleştirdiğimizde size neler beklemeniz gerektiğini açıkça belirteceğiz. Ve söz veriyoruz ki bu bilgileri sizin paranızı istemeden, ön-sipariş vermenizi talep etmeden önce yapacağız.

Ücretsiz DLC/Genişleme/DRM?

The Witcher 3’te gördüklerinizden daha aşağısını beklemeyin. DRM konusuna gelince, PC platformunda CP2077 100% DRM’siz olacak.

Oyun içi satın almalar?

Tek kişilik rol yapma oyununda mı? Delirdiniz mi?

Tekrardan sabrınız için teşekkür ederiz. Vaktiniz varsa, lütfen cyberpunk.net adresini ziyaret edip fikirlerinizi (her konuda) bizimle paylaşın. Yazdığınız her şeyi okuyor ve fazlasıyla ciddiye alıyoruz.

Sevgiler, CD PROJEKT RED Ekibi

Bakmadan Geçme: Sonunda Cyberpunk 2077 Tanıtıldı

Bunun üzerine eklenecek pek bir şey yok. CD Projekt RED oyun dünyasının sen samimi, en kaliteli firmalarından biri olmaya devam ediyor. Cyberpunk 2077’nin bize hitap edip etmemesi ayrı bir konu, ancak CD Projekt RED’in oyuncularını ve projelerini ne kadar önemsediği su götürmez bir gerçek.