Bildiğiniz gibi Chris Hemsworth’un kontratı sona erdi ve Avengers filmlerinden sonra kendisinin artık Thor rolünü oynama zorunluluğu kalmayacak. Marvel Studios da henüz bu kontratı yenilemediğine göre, ünlü oyuncunun Thor günleri sona ermiş olabilir.

Marvel Sinematik Evreni’nin Avengers 4’ten sonra değişime gideceğini biliyoruz. Chris Hemsworth de bu değişim sırasında giden oyuncular arasında yer alabilir. Ünlü oyuncu da bu durumun farkında olacak ki kendisini gündemde tutmak için karmaşık açıklamalarda bulunup duruyor. Hemsworth, ocak ayının başında Thor: Ragnarok ile yeni bir şeylerler keşfettiklerini ve bu karakteri oynamaya devam etmek istediğini söylemişti. Bu açıklamadan birkaç hafta sonra da oyunculuğa ara verdiğini ilan etmişti.

Ünlü ve kaslı Hemsworth bu sefer Thor olmaya devam edebileceğini ama bir şartı olduğunu belirtti. Sunrise’da konuşan oyuncunun açıklamalarına gelin birlikte bakalım.

Son iki Avengers filmini tamamlamamızın ardından benim de kontratımın sonuna geldi. Gelecekte neler olacağını bilmiyorum. Ancak, son filmde Thor’u yeniden keşfettiğimizi hissettim. Yenilenmiş ve enerji dolu bir havası vardı. Eğer benzer şekilde harika bir senaryo gelirse oturup konuşabilirim ama şu an için sona geldik.

Kevin Feige ve ekibinin planlarını henüz bilmiyoruz. Çizgi romanlarda olduğu gibi kadın Thor mu sinematik evrene dahil olacak yoksa başka bir aktör Odinson rolüyle yer almaya mı devam edecek konularında hiçbir açıklama yok. Son bir ayda Chris Hemsworth’un açıklamalarını göz önüne alınca kendisinin bu rolü aklından çıkaramadığını da sanırım rahatlıkla söyleyebiliriz.