Marvel Sinematik Evreni’nde Thor Odinson’a hayat veren Chris Hemsworth, IGN’e yaptığı röportajda ilginç açıklamalar yaptı. Kontratı biten oyuncu gelecekte neler istediği hakkında da konuştu.

Bildiğiniz gibi Avengers 4 ile Marvel Sinematik Evreni yeni bir düzene geçicek. Bu yeni düzenle birlikte de hem yeni süper kahramanlar görmeyi umuyoruz hem de bazı oyuncuların değişeceğini tahmin ediyoruz. Örneğin Chris Evans daha önce yaptığı açıklamalarda ayrılışının sinyallerini vermişti. Benzer şekilde Iron Man ile özdeşleşen Robert Downey Jr. da artık bırakmak istediğini söylemişti.

Bu sefer bu tarz bir açıklama Chris Hemsworth’den geldi. Ancak, diğerlerinin aksine kendisi Thor Odinson olmayı bırakmak istemiyor!

Birkaç gün önce Avengers 4’ün çekimleri tamamlandı. Bu da benim kontratımın sona erdiği anlamına geliyor. Bunu fark edince de ben de gerçekten buraya kadarmış diye düşündüm.

Ancak, 2 ya da 3 film önce tamam birkaç tane daha çekeceğim diye düşünüyordum. Yaptığım şeyden keyif alıyordum ama aynı zamanda sınırlandırılmış da hissediyordum.

Taika ile çektiğimiz filmden sonra ve özellikle bu son 2 Avengers filmlerini de düşününce, bu karakteri birden fazla kere yeniden keşfetmiş gibi hissettim. Önümüzdeki bu 2 Avengers filminde bile Thor gelişmeye devam ediyor ve bu tarz karakter gelişimlerini her film serisinde bulmak kolay değil. Bu durumdan dolayı hiç olmadığı kadar yenilenmiş bir heyecan duymaya başladım. Eğer fırsatım olursa kesinlikle yeniden yapmak isterim.

Aynı zamanda mevcu durumda bu karakter için olasılıklar çok daha fazla. Nereye gidebilir, neler yapabilir hepsinin ucu açık. Sanki biraz da karakterin kalıplarını kırdık aslında.

Chris Hemsworth’un sözleri çok açık. Marvel’ın 4. evresinde neler olur bilinmez. Belki kendisini çizgi romanlardaki gibi Unworthy Thor gibi bir hikayede görebiliriz. Bu da sinematik evrende Mjolnir’i kullanacak ve “Thor” ünvanını alacak yeni birine yer açar. Kevin Feige’in planlarını bilmiyoruz ama ünlü oyuncu tüm bunların parçası olmaya devam etmek istiyor.