Projesi duyulduğu günden beri tartışmalarla gündeme gelen ve her türlü yoruma açık olan Michael Jackson belgeseli Leaving Neverland ilk fragmanıyla karşımıza çıkıyor.

HBO‘nun yürüttüğü belgesel, hayatının son dönemlerinde çocuk tacizi suçlamalarıyla sıkça anılan Jackson’ın gizli bilgi ve belgelerini gün yüzüne çıkaracağı iddiasıyla öne çıkıyor. Belgeselin odağındaki iki isim, Michael Jackson tarafından taciz edildiğini iddia eden Wade Robson ve James Safechuck. İkilinin Neverland günlerinden görüntüler, anıları ve anlattıkları doğrultusunda ilerleyen belgeselin iddiası, Jackson’a yöneltilen taciz suçlamalarını doğrulayacağı yönünde.

Bakmadan Geçme: Manga Dünyasının 13 Yaşındaki Yıldızı

Fragmanda öne çıkıp tartışmaları daha da alevlendirecek kişi ise Wade Robson. Onun Nasıl ki uzun zamandır yüksek sesle yalan söylediysem, artık aynı yüksek sesle gerçekleri söylemek istiyorum.” sözleri Jackson hayranlarından tepki almış durumda. Belgesel 3 ve 4 Mart tarihlerinde HBO üzerinden yayınlanacak ve bakalım Pop’un Kralı’nı böylesine saldırgan bir tutumla ele alan bu yapım vaat ettiklerini ne derece karşılayabilecek.

Video