CD Projekt RED‘in 6 yıldır beklediğimiz, bir tane teaser videosuyla avunduğumuz, yollarına güller döktüğümüz oyunu Cyberpunk 2077 tanıtıldı. XBox konferansında “Microsoft AI” tanıtımı sırasında aniden sistemlerde bir arıza oluşması mizanseniyle kendimizi nihayet Cyberpunk 2077 tanıtımıyla karşı karşıya bulduk.

Şimdilik oyunla ilgili bilgiler sadece bu sinematikten oluşuyor, ancak sinematiğin her köşesi küçük detaylarla dolu. İsmi ile müsemma şekilde Cyberpunk temasını çok iyi taşıdığını görüyoruz. İnsanların fazlasıyla makineleştiği ve artık teknolojinin hayatımıza istediğimizden çok daha fazla oranda dahil olduğu bir dünyada, “hayal kurmayı” çok seven bir karakteri takip ediyoruz.

Bakmadan Geçme: XBox’tan Terry Crews Hamlesi

Oyunun türü ve oynanışı hakkındaysa henüz bir bilgi yok. Yine Witcher gibi üçüncü kişi bakış açısından mı, yoksa alternatif bir kamera sistemiyle mi olacağı dahi belirsiz. Elbette uzun yıllar beklenen bir oyunun detaylarının hâlâ bu kadar gizli tutulması da hem heyecanı hem de beklentileri yükseltiyor.

Bu kadar beklememize rağmen hakkında yine bir çıkış tarihi açıklanmayan Cyberpunk 2077, CD Projekt RED’in The Witcher 3: Wild Hunt ile koyduğu inanılmaz yüksek çıtanın üstüne çıkabilecek mi, hep birlikte göreceğiz. Oyunun aynı zamanda PC ve PS4 platformlarında da çıkacağını göz önüne alınca, ilerleyen günlerde daha fazla bilginin E3 bünyesinde açıklanması bekleniyor.

Tanıtım Videosu