Netflix’te izleyici karşısına çıkan Daredevil dizisinde Matt Murdock kaç yaşında? Bu sorunun yanıtına dair yeni bir ipucu ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Daredevil dizisinde şimdiye kadar karakterlerin yaşına dair net bir bilgi yer almıyordu. Aynı durum Matt Murdock için de geçerli. Onun geçmişine dair pek çok şey görsek de, doğum tarihini net bir şekilde bilmiyoruz. Dizinin üçüncü sezonundaki detaylar ise bu konuda az çok fikir sahibi olmamıza yardımcı oluyor.

Bakmadan Geçme: Daredevil 3. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Bu noktada uyaralım, eğer Daredevil 3. sezonu seyretmediyseniz haberimizde keyif kaçıran detaylar (spoiler) ile karşılaşabilirsiniz.

Dizinin üçüncü sezon bölümlerinde rahibe Maggie’nin Matt’in gerçek annesi olduğu ortaya çıkıyor. Maggie’nin geçmişten bahsettiği sırada onun 30 senedir rahine olduğunu öğreniyoruz. Matt’e hamile kalması ise rahibelik yeminini etmesinden hemen öncesine denk geliyor. Matt doğduktan sonra postpartum (doğum sonrası) depresyonu yaşayıp kiliseye geri dönmeye karar veriyor. Bu bilgiler ışığında Matt Murdock’ın ortalama 30 yaşında olduğu sonucuna varabiliyoruz.