Popüler sağ kalma/zombi oyunu DayZ’in resmi forumları hacklendi! Kullanıcı bilgileriniz ve şifreniz tehlikede olabilir!

DayZ’in geliştirici ekibi 23 Ocak tarihinde oyun forumlarına dışarıdan erişildiğini ve her ihtimale karşı oyuncuların şifrelerini değiştirmelerini tavsiye ettiklerini söylemişti. Bugün yaptıkları açıklamada ise durumun çok daha ciddi olduğu anlaşıldı.


Ekibin yaptığı açıklamada “forums.dayzgame.com adresindeki forumlarda geçtiğimiz günlerde güvenlik ihlali tespit edildi. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, forumdaki üyelerin tüm kullanıcı adları, şifreleri ve email adresleri ele geçirildi. Her ne kadar şifreleri daha güvenli bir formatta depolasak da, eğer bu şifreleri başka sitelerde de kullandıysanız, tüm bu sitelerdeki şifrenizi değiştirmenizi şiddetle öneriyoruz.” diyerek durumun boyutunu gözler önüne serdi.

Eğer DayZ forumlarında hesabınız varsa, tedbirli olmanızda yarar var.

Bohemia, bu olaydan sonra yaptığı açıklamada gelecekte bu tür olayları engellemek için büyük değişiklikler yapacaklarını ve şu an kullandıkları sistem yerine daha güvenli bir hesap servisine geçiş yapacaklarını söyledi. Tüm bu yenilik ve değişikliklerin yapılması sırasında gerek servislerinde gerekse de forumlarda geçici kapanmalar olacağını da belirtti.