DC Comics’in Batman/Superman isimli yeni çizgi romanı duyuruldu. Batman Who Laughs’ın asıl kötü olacağı bu seri zoraki bir birlikteliğe sebep oluyor.

DC Comics’in hatta çizgi roman dünyasının en çok tanınan iki kahramanı yeni bir çizgi romanda bir araya gelmeye hazırlanıyor. Scott Snyder’ın fazlasıyla başarılı Dark Nights: Metal etkinliğiyle ile etkilenen evrenler hala toparlanmış durumda değil. Dark Nights ile ortaya çıkan alternatif bir Batman olan Batman Who Laughs, bizim evrenimizi ve Justice League terörize etmeye devam ediyor.

Batman/Superman isimli bu yeni çizgi romanda Justice League üyelerinin yavaş yavaş kendilerinin kötü versiyonlara dönüşmesini temel alıyor. Bu dönüşümün kaynağı da Batman Who Laughs. İlk açıklamalardan öğrendiğimiz kadarıyla Batman Who Laughs şu an için aktif olmayan bir madde ile evreni zehirlemiş durumda. Bu zehir de insanları kendilerinin en kötü, en şeytani yanlarını ortaya çıkarıyor. Bu zehirden etkilenen ise 6 kahraman var. Ancak, bu kahramanların kim olduğunu kimse bilmiyor. Batman veya Superman’den biri bile olabilir.

Okumadan Geçme: Zombileri DC Comics’e Getiren DCeased’e İlk Bakış

Hikaye de Batman ve Superman’in böyle bir durumda birlikte çalışmasını ele alacak. İkisinden biri de zehirlenmiş olabilir. Kimse kimseye güvenemiyor. Ancak, bu durumu düzeltmek için birlikte çalışmak zorundalar. Peki başarılı olacaklar mı? İşte bu soruya önümüzdeki ağustos ayında çizgi romanın çıkmasıyla birlikte cevap bulacağız.