Aquaman filmindeki Wonder Woman göndermesini eğlenceli bir referans olarak düşünmüştük. Ama bu gönderme çok daha büyük bir anlama sahip.

Jason Momoa’lı Aquaman filmini hatırlayalım. Gazetelerden kesitlerin olduğu sahnede Wonder Woman Aquaman ile olan ilişkisini yalanladı tarzında bir başlık vardı. Biz bunu eğlenceli bir gönderme olarak yorumlamıştık. Ancak işin boyutu çok daha büyükmüş. Warner Bros’un test gösterimlerinden sorumlu olan Neil Daly’nin açıklamasıyla Flashpoint’e gönderme olduğunu öğrendik.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame’e Beklenmedik Kahraman Takviyesi

“Coast Şehri’nin olduğu gönderme Hal Jordan yani Green Lantern’e yapılmıştı. Gazete başlığının olduğu ve “Woman Woman Aquaman ilişkisini yalanladı” haberi de insanların sandığının aksine komik bir gönderme değil. Bu film çekilirken Flash filminde Flashpoint hikayesinin anlatılacağı söyleniyordu. Bu da aslında ona bir gönderme oldu.”

Peki Flashpoint ile bu durumun alakası ne? Flashpoint ile değişen evrenlerde Aquaman ve Wonder Woman ilişki yaşıyordu. Yani sadece o hikayede bu ikilinin bir yakınlaşması olmuştu. Eğer bu göndermeyi biraz daha ciddi bir şekilde ele alırsak yaşananların Flashpoint içinde geçtiğini söyleyebiliriz. Her ne kadar Warner Bros’un bu kadar detaylı bir şekilde düşünmediğine inansak da evrenleri sıfırlamak için muazzam bir fırsat olabilir.