Başrolünde Ryan Reynolds’ın yer aldığı Deadpool 2 sonunda izleyici karşısına çıktı. Farklı tarzı, eğlenceli havası ve göndermeleriyle keyifli zaman geçirmemize vesile olan Deadpool 2 aynı zamanda şahane bir film sonu sahnesine sahipti. Hem bu sahneden hem de filmdeki X-Men karakterlerinden bahsedeceğiz.

Öncelikle uyaralım, haberimiz Deadpool 2’nin içeriğine ve bonus sahnesine dair keyif kaçıran detaylar (spoiler) içeriyor. Filmi izlemediyseniz okumamanızı tavsiye ediyoruz.

Deadpool 2 Bonus Sahnesi

Bonus Sahne

Filmin sonunda Cable, Deadpool’un hayatını kurtarmak için son zaman yolculuğu hakkını kullanıyor. Böylece cihaz kullanılmaz hale geliyor. Fakat bu durum Deadpool’u yıldırmıyor. Cihazı Negasonic Teenage Warhead tamir ediyor. Böylece Wade’i geçmişe gidip hatalarını düzeltirken görüyoruz. Önce filmin başında ölen kız arkadaşı Vanessa’yı kurtarıyor. Ardından X-Force ekibinin en sevdiği üyesi Peter’ı kurtarıp başına bir şey gelmemesi için eve yolluyor. Oradan daha da geçmişe gidiyor ve X-Men Origins: Wolverine’e uzanıyor. Wolverine ile dövüş sahnelerinin başına gidip kendisini öldürüyor. Birkaç el ateş ettikten sonra geçmişteki hataları düzelttiğini söyleyerek yolculuğuna devam ediyor. Son olarak Green Lantern senaryosunu okuyup bu filmle meşhur olacağına inanan Ryan Reynolds’ı öldürüyor. Böylece kahramanımız yine Wolverine ve Green Lantern’ı es geçmemiş oluyor.

X-Men Karakterleri

Deadpool çizgi roman karakterleri açısından fazlasıyla zengindi. Zeitgeist, Shatterstar gibi az bilinen kahramanların yanında Negasonic Teenage Warhead ve Colossus geri dönüyordu. Yeni tanıştığımız kahramanlar da Cable, Domino ve Firefist oldu.

Bunun dışında Deadpool’u yeniden X-Mansion’da gördük. Profesör X’in tekerlekli sandalyesiyle ortalıkta dolaşıp Cerebro’yu kafasına takarak her şeyle dalga geçmeyi sürdü. Asıl şaşırtıcı sahne ise “Neden X-Mansion’da başka mutant yok?” diye sorguladığı anlardı. Bu sahnede arkada bir oda dolusu X-Men karakteri yer alıyordu. Beast ve Quicksilver gibi üyeleri birkaç saniye gördük ardından Deadpool’a görünmemek için yavaşça kapıyı kapatmaları yüzümüzü güldürmeye başardı. Filmin son X-Men sürprizi ise Juggernaut oldu. Fakat kendisini çok uzun göremedik.