Deadpool 2’nin özel versiyonunu duymayan kalmadı sanırım. Alıştığımız 18 yaş üstü film yerine daha geniş kitleye hitap eden bir yapım geliyor. Daha geniş bir kitle derken de PG-13 derecesi yani 13 yaş sınırından bahsediyoruz.

Normalde hem Deadpool 1 hem de Deadpool 2 18 yaş üstü filmler olarak karşımıza geldi. Yani R derecesine sahiptiler. Filmlerde cinsellik, vahşet ve argo dil fazlasıyla yoğundu zaten. Ancak, Fox ve Ryan Reynolds orta yolu bulduktan sonra PG-13 dereceli bir Deadpool filmi duyurulmuştu. Şimdi de bu filmden ilk detaylar çıktı.

Once Upon a Deadpool

Deadline’ın haberine göre aile dostu Deadpool filminin adı Once Upon a Deadpool olacak ve 12 Aralık tarihinde yayınlanacak. Resmi logoyu üstte görebilirsiniz. 18 Mayıs 2018’de vizyona giren Deadpool 2 filminin değiştirilmiş bir versiyonu olacak. Yani daha önce görmediğimiz yeni sahneler Once Upon a Deadpool filmi için çekildi. Ancak şöyle bir durum da var. Bu film kısa bir süre vizyonda kalacak. 12 Aralık’ta vizyona girdikten sonra 24 Aralık’ta artık vizyonda olmayacak.

Okumadan Geçme: Avengers Infinity War’da Vazgeçilen Thor Kararı

Aynı zamanda satılan her bilet için kanserle mücadele derneği F-ck Cancer’a 1 dolar bağış yapılacak. Ryan Reynolds’ın bu tarz aile dostu bir Deadpool filmi kabul etmesinin şartı bu olmuş zaten.