Ağustos ayı sonunda Ben Affleck’in rol alacağı solo Batman filminin kötü adamının Deathstroke olduğunu sizlere duyurmuştuk. Şimdi de Deathstroke karakterini canlandıracak aktör belli oldu!

Batman filminde yer alacak Deathstroke karakterini True Blood’dan tanıdığımız Joe Manganiello oynayacak! 

Joe Manganiello Deathstroke

DC Entertainment’ın başkanı Geoff Johns da Joe Manganiello’nun rolünü doğruladı. Ancak, Deathstroke’un Justice League filminde görünüp görünmeyeceği sorulduğunda ise cevap vermekten kaçındı.

Aynı zamanda Batman’in solo filminin çıkış tarihiyle ilgili de konuşmaktan kaçınan Johns, daha fazla detay paylaşmadı. Ancak, bu filmin 2018 yılı içinde çıkması söylentiler arasındaki yerini aldı.

Yeni Batman filmi, Geoff Johns ve Ben Affleck tarafından senaryosunun yazılmasının yanında, Ben Affleck tarafından yönetilecek.

Sizce Joe Manganiello Deathstroke olarak nasıl bir seçim?

Joe Manganiello Deathstroke

Peki Kim Bu Deathstroke?

Deathstroke ilk olarak Marv Wolfman ve George Perez tarafından yaratıldı ve çizgi roman evrenine dahil oldu. 1980 yılında The New Teen Titans #2 ile ilk defa gördüğümüz Deathstroke’un kötü adam olarak şöhretini duymayan kalmadı. Wizard dergisi kendisini tüm zamanların en kötü karakterleri arasında 24. sıraya koydu. Aynı şekilde IGN’in listesinde de 32. sırada yer almıştı.

DC evreni olarak incelersek de, Deathstroke the Terminator ya da Slade Wilson Batman’le bir çok kere karşı karşıya gelmesinin yanında DC çizgi roman dünyasının da en başarılı katili olarak tanınır. İlk defa 1991 yılında Batman ile karşı karşıya gelen Slade Wilson, “City of Assassins” hikayesinde de Batman’i çok sağlam dövmüş, kaba bir tabirle ağzını burnunu kırmıştı.