Yeni Pokémon Oyunu Detective Pikachu: Birth of a New Duo’dan İlk Detaylar.

Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız yeni Pikaçu’nun dedektifliğini konu alan yeni Pokémon oyunu Birth of a New Duo’yu sizlerle paylaşmıştık. The Pokémon Company şimdi de oyunla ilgili ilk bilgileri bizlerle paylaştı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Rhyme City’de geçen hikayede, Pokémon ve insanlar birlikte yaşıyor. Rhyme City’ye gelen Tim adındaki gencimiz dedektif Pikaçu ile karşılaşıyor ve olaylar olaylar!

Oyunumuzdaki Pikaçu, harika bir dedektif olmasının yanında alıştığımız pikaçulardan farklı olarak konuşabiliyor! Birazcık havalı birazcık da otoriter davranıyor yeni Pikaçumuz. Konuşmasının yanında iki ayağı üzerinde hareket eden Pikaçu, ırkdaşlarına göre fazlasıyla yavaş!

Büyük Dedektif Pikaçu’nun en büyük zayıf noktası ise güzel kadınlar. Tim’e durmadan emirler yağdıran Pikaçu, ona güzel kadınları çay içmeye davet etmesi için baskı yapıyor. Çay sevgisinin yanında, kahveye de fazlasıyla düşkün. Düzenli olarak ziyaret ettiği bir kafesi olan Pikaçu, ayrıca çok konuşuyor. Durdurabilene aşkolsun!

Dedektif Pikaçu’nun belki de en büyük sorunu elektrik saldırıları konusunda fazlasıyla güçsüz. Resmen elektrik üretemiyor! Ancak, üstün muhakeme yeteneği ve sakin bakış açısıyla olayları çözebiliyor.

Oyun hakkında konuşacak olursak, oyuncularımız Tim’i yönetecek. Karşınıza bir olay geldiğinde, şehirde gezerek bilgi ve kanıt toplayacaksınız. Tüm bunları yaparken yanınızda Pikaçu’nun olması gerekiyor. Bunun gerekliliği şöyle açıklanıyor; Tim şehirde gezerken insanlardan bilgi toplarken, Pikaçu diğer pokemonlardan bilgi toplayabilecek. Bilginin yanında bulacağınız kanıtlar da fazlasıyla önemli olacak. Doğru yeri incelerseniz, ilk başta fark etmediğiniz kanıtları bulmanız mümkün olabilecek.

Oyunda Pikaçu İşareti belirdiği zaman anlayacağız ki Pikaçu üstün dedektiflik yetenekleriyle bir şey buldu! Bu noktada onu dinlememiz gerekiyor. Buna ek olarak, oyunda Pikaçu ile birlikte çalışmanızın etkinliği üzerinde de durulmuş. Bu birlikteliğe göre Tim ve Pikaçu’nun arasındaki ilişki de değişecek.

Gerekli tüm bilgi ve kanıtlara ulaştıktan sonra, olayı çözebilecek ve sonuçlandıracaksınız. Pikaçu tüm bu aşamalarda size destek olacak.

Yeni Pokemon oyunumuz Great Detective Pikachu: Birth of a New Duo, 3 Şubat tarihinde Japonya’da 1500 yen’den satışa sunulacak. Oyunumuz sadece Nintendo eShop’tan satın alınabilir olacak.