XBox‘un E3 konferansında şeytanı değil, bizleri mutluluktan ağlatan bir haber geldi. Yılların stylish action oyunu, aksiyon oyunlarında yeni bir türe öncülük etmiş Devil May Cry serisinin yeni oyunu Devil May Cry 5 kesinleşti.

Devil May Cry cephesinde yaşanan uzun sessizliğin sonunda, hayranların beklediği haber nihayet geldi. Capcom’un aradan yıllar geçmesine rağmen Devil May Cry 4 Special Edition‘ı çıkarmasının yeşerttiği ümitler boşa çıkmadı ve Devil May Cry 5 detayları sonunda geldi.

Bakmadan Geçme: Cyberpunk 2077 Tanıtıldı

Devil May Cry 4’ün ana karakteri Nero‘yu gördüğümüz tanıtım videosunda oyunun görsel tarzının, hayran kitlesi tarafından büyük ölçüde beğenilmeyen DmC: Devil May Cry‘a yakınsadığı, ancak dövüş mekaniklerinin eski Devil May Cry oyunlarına sadık kaldığı görülüyor. Meşhur motorlu kılıcı ve altıpatlarını kullanmaya devam eden Nero, saçlarını kısaltmış ve daha Dante‘ye yakın bir tavır takınmış. Devil May Cry 4’teki sürekli her şeye kızgın olan ergen kişiliğinden -muhtemelen aradan yılların geçmesiyle- sıyrılmış olsa gerek.

Devil May Cry 5 Kesinleşti

Bununla birlikte Nero’nun imza özelliği olan Devil Arm‘ın, yani şeytani kolunun da yerini robotik bir kola bıraktığını görüyoruz. Bu oyun mekanikleri için çok önemli bir değişiklik elbette. Tanıtımda gördüğümüz kadarıyla bu robotik kol da yine Devil Arm gibi iblisleri kafalarından tutup yerden yere vurmaya yardımcı oluyor. Görünüşe göre hikaye de Nero’nun kolunu kaybetmesi ve yerine bu mekanik kolu kullanmaya başlaması üzerine kuruluyor. Nero’nun yanında ona yardım eden ve ekipmanından sorumlu Nico isimli bir de kadın karakter mevcut.

Tanıtımın kapanış kısmındaysa, her ne kadar videoyu izlerken keyif aldıysak da Dante’yi görememekten oluşan endişelerimiz uçup gidiyor ve Dante her zamanki gibi havalı bir şekilde motoruyla bize kendini gösteriyor. Serinin hayranlarını memnun edecek bir detay da Dante rolünde Reuben Langdon ve Nero rolünde tekrar Johnny Yong Bosch‘u görecek olmamız.

Capcom yayınladığı blog gönderisinde oyunda Nero da dahil olmak üzere 3 adet oynanabilir karakter olacağını belirtti.

Oyunun çıkış tarihi 2019 Baharı olduğu ve XBox One, PS4 ve PC platformlarında çıkacağı belirtildi.

Tanıtım Videosu