Moskovalı sanatçı Andrew Taruson, Tim Burton ile Disney animasyon filmlerini bir araya getirdi

Pamuk Prenses, Pinokyo, Bambi, Aslan Kral, Uyuyan GüzelDisney şimdiye kadar birçok başarılı animasyon filme imza attı. Dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine ulaşan bu yapımlar birçok defa hayranların ürettiği güzel eserlere konu oldu. Ancak şimdi bahsedeceğimiz durum bunlardan biraz daha farklı.

Şimdiye kadar hiç Tim Burton, animasyon filmlerde Disney ile ortak çalışsa ortaya nasıl bir şey çıkardı diye merak etmiş miydiniz? Moskova‘da yaşayan Andrew Taruson etmiş olmalı ki, Burton‘ın tarzıyla Disney filmlerindeki masalsı karakterleri bir araya getirdi. Sanatçının Andrew Tarusov Pin-Up & Illustration isimli Facebook sayfasında paylaştığı bu çalışmalar büyük ilgi gördü. Aldığı olumlu tepkilerden sonra HelloGiggles‘a konuşan sanatçı Tim Burton‘ın eserlerinin eski, şık ve tatlı görünüşü bir araya getirdiğini, onun da bu tarzı çok sevdiğini dile getirdi. Burton‘ın filmlerinin genelde korku türünde gösterildiğini ancak istenirse diğer kategorilere de rahatça uyabileceğini de sözlerine ekledi.

Her ne kadar aynı şey olmasa da, yakın zamanda Tim Burton ve Disney yeniden bir araya gelecek. Burton, Alice in Wonderland‘in devam filminin yapımcılığını üstlenecek. Bu yeni projenin adı da Through the Looking Glass olarak duyurulmuştu.

Andrew Taruson‘un elinden çıkan bu başarılı çalışmaları hemen aşağıda bulabilirsiniz.