Fox ve Disney birleşmesinin ardından Deadpool gibi 18 yaş üstüne hitap eden filmlerin geleceği sallantıdaydı. Ancak endişelenecek bir şey yokmuş!

Disney’in Fox’u satın almasının ardından yayın hakları Fox’ta bulunan birçok karakter Marvel’a geri dönecek. Bu karakterlerden biri de Deadpool. Deadpool R-dereceli yani 18 yaş üstü kategorisinde muazzam bir başarı elde etti ve gerçekten her anlamda çizgi roman hayranlarından tam not almayı başardı. Logan da benzer bir başarı elde etmişti. Disney’in bu tarz filmlere karşı tutumunu da biliyoruz. Hal böyleyken Deadpool’un geleceği hatta R-dereceli filmlerin akıbeti belirsizdi. Ancak, Disney cephesinden hayranları sevinderecek açıklama geldi.

Lights, Camera, Pod isimli Twitter hesabı Disney CEO’su Bob Iger’ın R-dereceli filmlerin geleceğine dair planlarını açıkladı. Iger, Disney’in sadece Deadpool değil, başka Marvel karakterleri için de R-dereceli filmler yapmayı planladığını doğruladı.

Okumadan Geçme: Star Wars 9’un Adı Sızdırıldı mı?

Bu açıklamaya baktığımız zaman hem Deadpool’un geleceği tehlikeye girmiyor hem de birçok karakterin önü açılıyor. Aklıma ilk anda Deadpool’a ek olarak Punisher, Namor ve Moon Knight geliyor bu kategoriye dahil edebileceğimiz karakterler olarak. Açıkçası bu durumu kesinlikle fazlasıyla olumlu karşıladığımızı belirtmemiz gerekiyor.