James Gunn yaptığı sosyal medya paylaşımlarından dolayı kovulduktan sonra Disney CEO’su bu kararı savunmuştu. Ancak şimdi James Gunn geri döndü!

Kovulma olayı ilk yaşandığında sosyal medya baya karışmıştı. Bir kısım hayran James Gunn’ı desteklerken kalanlar da bu kararı desteklemişti. Guardians of the Galaxy oyuncu ekibi Gunn’a olan desteğini belirtirken Disney cephesi de bu kararın arkasında durmuştu. Aradan geçen ayların ardından bu karar değişmiş gözüküyor.

Okumadan Geçme: Disney ve Fox Birleşmesinde Beklenen Tarih Netleşti

Deadline’ın haberine göre Disney James Gunn’a ikinci bir şans vererek Guardians of the Galaxy 3’ün başına yeniden getirdi. Gunn bir kez daha Guardians of the Galaxy 3’ün yönetmeni olacak. Zaten senaryoyu bitirmişti. Geriye sadece filmin çekimleri kaldı.

Ancak bu durum işleri biraz karmaşık bir hale getiriyor çünkü James Gunn aynı zamanda Warner Bros ile Suicide Squad 2 için anlaştı. Elde edilen bilgilere göre James Gunn önce Suicide Squad 2’yi çekecek, bu filmin tamamlanmasının ardından Marvel’a geri dönerek Guardians of the Galaxy 3’e başlayacak.