Disney’in merakla beklediğimiz uyarlamalarından Aladdin filminin resmi fragmanı yayınlandı. Will Smith‘in can vereceği lamba Cin karakteri çevresinde oldukça tartışılan ve eleştirilen Aladdin, orijinal hikayeye bağlı kalarak yalnızca güncellenmiş bir versiyon olacağa benziyor.

Hollywood’un eğlenceli ve başarılı oyuncularından Will Smith’in “her haliyle orijinal bir cin yaratmaya çalıştık” dediği karakter eğlenceli ve hazırcevap tavırlarıyla Smith’in alışık olduğumuz mizahını yansıtıyor.

Heyecanla beklediğimiz bu yeni nesil uyarlamada genç Aladdin’i Jack Ryan dizisi ile tanınan Mısırlı oyuncu Mena Massoud canlandırıyor. Sultan’ın kızı ve Aladdin’in büyük aşkı Jasmine rolünde ise Power Rangers filminden hatırladığımız Naomi Scott boy gösteriyor. Agrabah kentini Sultan’ın yönetiminden almaya çalışan kötü kalpli Jafar rolünü Marwan Kenzari üstlenirken Sultan ise Legion dizisinin yıldızı Navid Negahban tarafından canlandırılıyor.

Bakmadan Geçme: Sylvester Stallone’dan Samimi Rambo İtirafı

Dünya genelinde 24 Mayıs tarihinde izleyiciyle buluşacak film, Aladdin ve prenses arasındaki aşk hikayesine odaklanırken hikayenin kötüsü olarak da Jafar karakteri öne çıkıyor.

Video