Marvel stüdyolarının seneler önce Iron Man 3 filmi için aldığı kararın Avengers Infinity War’u nasıl etkilediği ortaya çıktı.

Iron Man hem çok zengin hem de çok zeki bir karakter. Fakat bu hayatında hiçbir zorluk olmadığı anlamına gelmiyor. Ailesini kaybetmesinin yanında senelerdir başında olduğu şirketin düşmanlara da silah sağladığını öğrenmesi gibi pek çok sorunla karşı karşıya geldi. Onun tüm bunlarla mücadele etme yöntemlerinden biri de yoğun alkol kullanımıydı. İlk iki filmde çok net olmasa da Tony Stark’ın bir alkol problemi olduğu hissediliyordu. Fakat Disney bu gidişata Iron Man 3 ile birlikte son verdi. Bu davranışın tüm aile tarafından izlenecek bir filme uygun olmadığı düşünülüyordu.

Bakmadan Geçme: Avengers Endgame Güç Dengelerini Bozmayacak

Şayet Disney müdahale etmeseydi Iron Man’in karakter gelişimi çok farklı olabilirdi. Captain America Civil War filminde alkol problemleriyle baş ediyor olabilirdi. Daha sonra kendisini toparlayacağına şüphe yok. Ancak öncesinde biraz dağılmasına şahit olabilirdik. Fakat Disney’in müdahalesiyle Tony Stark hızla toparlandı. Avengers Infinity War’da kahramanların liderliğini üstlenebilecek nitelikte bir karakter olarak karşımıza çıktı.