Disney’in online izleme platformu Marvel karakteriyle dolup taşacak gibi. Scarlett Witch ve Loki’den sonra sırada Falcon ve Winter Soldier var!

Bildiğiniz gibi Disney kendi online yayın platformunu kuruyor. Aynı Netflix gibi bir ortam olacağını söyleyebiliriz. Disney demek de Marvel anlamına geldiği için bu yeni oluşumda hem mevcut Marvel yapımları olacak hem de yeni yapımlar olacak. Bir süre önce Loki ve Scarlet Witch dizilerinin bu geleceği kesinleşmişti. Şimdi de Falcon ve Winter Soldier’ı bir araya getiren yeni dizi duyuruldu!

Variety’nin haberine göre Captain America’nın en yakın iki arkadaşı Sam Wilson (Falcon) ve Bucky Barnes (Winter Soldier) bir araya geliyor. Bu ikilinin bir takım oluşturmasına odaklanacak bu dizinin Disney’in bu yayın platformunda yer alacağı belirtildi.

Okumadan Geçme: Marvel’dan Loki ve Scarlet Witch Hamlesi

Görünüşe göre Marvel Sinematik Evreni aynı zamanda dizi olarak da karşımıza gelecek. Scarlet Witch ve Loki dizilerinden sonra Falcon ve Bucky’nin bir araya gelmesi de bunu kesinleştiren cinsten oldu. Eh bir de bu dizilerin Marvel Studios kontrolünde olacağını da biliyoruz. Birçok spinoff hikayesini ya da arka plana atılmış karakteri bu şekilde göreceğiz gibi.