Uzunca bir süre Doctor Strange’in devam filminden net bir haber alamadık. Sadece ufak bilgi kırıntıları vardı. Ancak görünüşe göre Doctor Strange 2 için çalışmalar başlamış.

Kendisine ait solo filminin ardından Avengers Infinity War filminin en öne çıkan karakterlerinden biri olan Doctor Strange ikinci filmine sonunda kavuşuyor. The Hollywood Reporter’ın haberine göre ilk filmin yönetmeni Scott Derrickson bu filmde de yönetmen koltuğunda oturacak. Hem Benedict Cumberbatch hem de Benedict Wong aynı rolleriyle yine karşımıza gelecek. Rachel McAdams’ın bu filmde yer almasına da kesin gözüyle bakılıyor. Geriye ise sadece senarist kalıyor. Öğrenilen bilgilere göre senarist bulmak için arayışlar devam ediyormuş. En kısa zamanda da bulunacağı söyleniyor.

Okumadan Geçme: Avengers Endgame ile Russo Kardeşler Marvel’a Veda mı Edecek?

Ortaya çıkan yeni bilgiler ışığında Marvel Studios, 2019 yılında tamamlanması beklenen senaryonun ardından 2020’nin bahar aylarında çekimleri başlatmayı planlıyormuş. Eğer her şey böyle giderse Doctor Strange 2 Marvel’ın açıkladığı takvimde kendisine Mayıs 2021’de yer bulabilir.