On senedir farklı pek çok yapımla izleyici karşısına çıkan Marvel Sinematik Evreni bunca zamandır bizi Avengers Infinity War’a hazırladı desek, abartı olmaz. Fakat görünen o ki Doctor Strange filminin sandığımızdan çok daha net bir bağlantısı var!

Doctor Strange ile Avegengers Infinity War arasındaki direkt bağlantı bir Reddit kullanıcısı tarafından fark edildi. RayKinStL isimli kullanıcı Stephen Strange’in filmini izleyip ve yeni bir detay fark ettiğini ifade ediyor. Ancient One’ın Doctor Strange’e veda ettiği sahnede sarf ettiği sözler fazlasıyla dikkat çekiyor.

“Zamanın içinde dolaşıp tam olarak bu ana bakarak senelerimi harcadım. Fakat asla bu noktadan sonrasını göremedim. Şimdiye kadar olabilecek sayısız korkunç gelecek ihtimalini ortadan kaldırdım. Biri aştıktan sonra mutlaka yenisi geliyor. Senin geleceğini ise asla göremedim. Sadece ihtimallere göz atabildim. Bazen çoğunluğun iyiliği için kuralları yıkmak gerekir.”

Normalde Ancient One’ın bu sözleri kendini aklamak için kullandığı düşünülmüştü. RayKinStL isimli Reddit kullanıcısı ise onun Thanos’tan ve Doctor Strange’in Zaman Taşı’ndan vazgeçme kararından bahsettiğini düşünüyor. Böylece veda sahnesinde Stephen Strange’e zaman zaman kuralları yıkabileceğini, amacın her zaman insanlığın iyiliği olduğunu hatırlattığı anlaşılıyor.

Bakmadan Geçme: Marvel’ın Avengers Infinity War’da “Olmasın” Dediği Tek Ölüm

Gerçekten de bu sahneyi Avengers Infinity War’un ardından seyrettiğinizde aynı mesajı almak mümkün. Yine de Doctor Strange senaristlerinin asıl amacı böyle gizli bir bağlantı kurmak mıydı, bilmiyoruz.