Bethesda Softworks’un bugün yaptığı açıklamaya göre, Doom Mayıs ayında oyuncularla buluşacak.

Oyun tarihinin klasikleri arasında yer alan Doom, yeniden oyuncu karşısına çıkmaya hazırlanıyor!

Bethesda Softworks, bugün oyun dünyasını heyecanlandıran bir duyuruyla karşımıza geldi. DOOM, 13 Mayıs Cuma günü, Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformlarında satışa sunulacak!

id Software tarafından geliştirilen oyunda, isterseniz tekli oyuncu modunda oynayarak cehennemin derinliklerinden gelen korkunç yaratıklara karşı savaşabilecek, isterseniz de çoklu oyuncu modunda arkadaşlarınızla birlikte veya onlara karşı oynayabileceksiniz. Doom ayrıca SnapMap özelliği ile birlikte geliyor! SnapMap oyun editörü ile, kendi hayalinizdeki oyun dünyasını yaratabileceksiniz.

Bethesda, Amerika için 119.99$, Avrupa için 129.99€ ve Birleşik Krallık için 99.99£ olmak üzere Collector’s Edition’ının ön satışa hazıra olduğunu belirtti. Oyunun gerek collector’s edition gerekse de standart versiyonunu ön satışla alan oyuncuların 3 adet zırh ve silah görünüşleri, 6 adet metalik boya ve 3 adet id logo tasarımlarının uygulanabilir olduğu özel bir demon eşya setine sahip olacaklar. Buna ek olarak, tek sefer kullanılabilir olan 6 adet Hack Module’e de sahip olacaklar.

Collector’s Edition’ının yanında, Bethesda’nın oyunun Premium Collector Edition’ını çıkaracağı da duyuruldu. Sınırlı sayıda satışa sunulacak olan bu versiyonda, oyuncular 30 cm boyundaki Revenant’ın figürüne sahip olacaklar.
Doom