Biliyorsunuz dünyanın en büyük, en görkemli ancak bir o kadarda ruhsuzlaşmış oyun fuarı E3 kapıda. E3 hakkında ne dersek diyelim, orada uzun süredir beklediğimiz oyunların görüntülerini göreceğimiz aşikar. Bu durum beni oldum olası heyecanlandırıyor, oyun fragmanları ve gameplay videolarına inanılmaz yükseliyorum. 12 Haziran’da başlayacak olan büyük fuardan beklentilerim yüksek. Fuar süresince, hakkında bir şeyler öğrenmeyi en çok beklediğim oyunları sizlerle de paylaşmak istiyorum. Merak edenler düşsün peşime.

Bakmadan Geçme: Battlefield V Geliyor!

Red Dead Redemption 2

E3 2018 Beklentileri

Rockstar Games gerçekten oyun dünyasının rock yıldızı diyebiliriz. Biliyorum bu cümle kulağa inanılmaz klişe geliyor ama dünyanın en haklı cümlesi olabilir. Rockstar yıllar içinde ne çıkardıysa afiyetle tükettik oyuncular olarak. Bu adamlar 2010 yılında Red Dead Redempiton’ı çıkardı. Oyunun namını o kadar çok duydum ki elime Xbox 360 elime geçer geçmez ilk RDR’yi oynadım. Oyunun gerçekten her saniyesinden keyif almıştım, şimdi gel de bu oyunun devamını bekleme.

RDR 2 için daha önce bir teaser trailer ve bir sinematik trailer çıktı daha önce, bu E3’te bir oynanış videosu bekliyorum artık. Rockstar oynanış videosu konusunda inanılmaz cimri bir stüdyo o yüzden hayal kırıklığına uğrama ihtimalim de var tabi.

Anthem

E3 2018 Beklentileri

Geçen sene E3’te gördük Anthem’i. Oyunu EA’e bağlı olan BioWare geliştiriyor. Bu ikili benim zihnimde taban tabana çarpışıyor. Oyuncu sömüren EA ile bize efsane oyunlar sunmuş BioWare ortaklığını uzun süredir anlayamıyorum. Yine de BioWare’in hatırna bu oyunu beklemiyor değilim. Online multiplayer tabanlı bir oyun gibi gözüküyor Anthem, henüz detayları açıklanmadığından sadece varsayımda bulunabiliyorum. Oyunun atmosferi ve karakter tasarımları etkileyici duruyor açıkçası, ama yine de dediğim gibi, sadece BioWare hatrına bekliyorum bu oyunu.

Ghost of Tsushima

E3 2018 Beklentileri

Geçtiğimiz sene Sony üzerimize Playstation Exclusive oyun attı. Çok fazla oyun duyurdular ve bu duyuruların meyvelerini God of War ve Detroit: Become Human ile toplamaya başladık. Sony daha uzun süre oyun duyurmaz derken, Fransa’da yapılan Sony Experience fuarında Ghost of Tsushima’yı duyurdu ve allah kahretsin bu oyun da harika görünüyor, umut vadediyordu. Feodal Japonya döneminde geçecek oyunun, oynanış videosunu dört gözle bekliyorum.

Final Fantasy 7 Remake

E3 2018 Beklentileri

Final Fantasy 7’nin ne kadar efsane bir oyun olduğunu anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum. Karakterlerden hikayesine en sevilen FF oyunlarından biridir. Uzun süre önce remake yapılacağı duyuruldu, oynanışı aşağı yukarı FF XV’e benzeyeceği de söylendi. Gerçek zamanlı aksiyon içeren bir FF 7 oynamak istiyorum cidden, umarım oyun hakkında yeni bilgiler alabiliriz.

Beyond Good & Evil 2

E3 2018 Beklentileri

2003 yılında, Ubisoft henüz nispeten küçük, tatlı bir stüdyoyken Beyond Good & Evil diye bir oyun çıkardı. Dünyanın en çok ses getiren oyunu olmadığı aşikar ancak oyun dünyasında kendisine yer etmeyi başarmıştı. Şahsen Beyond G&E’ye sadece nostaljik duygularla yaklaşabiliyorum. Yayınladıkları sinematik fragmana bakılırsa ikinci oyunun tasarımı başarılı duruyor gerçekten ama bu oyun için de bir oynanış videosu görmeyi bekliyorum.

Bethesda’dan Yeni Büyük Oyun

E3 2018 Beklentileri

Geçtiğimiz aylarda Bethesda, kendi geliştirdikleri büyük bir oyunu tanıtacaklarını söyledi. Bu yeni bir Elder Scrolls veya Fallout oyunu olabilir. Ben bu ikisine de çok varım. Ancak yepyeni bir oyun da duyurabilirler ve bu beni daha çok heyecanlandırıyor. O taraftan haberleri büyük heyecanla bekliyorum.

From Software (Shadows Die Twice)

E3 2018 Beklentileri

Arkadaşlar ben Souls serisinin hayranıyım, Bloodborne’a da bayılırım, From Software’den ne çıksa yerim anlayacağınız. Geçtiğimiz sene The Game Awards sırasınd From Software bir teaser trailer yayınladı. Yayınladıkları teaserda tek aklımızda kalan Shadows Die Twice yazısı oldu ve bu yazı üzerine tonlarca teori üretildi. Yeni bir oyun mu yoksa eski oyunlardan birinin devamı mı henüz belli değil. Çoğu kişi bunun Bloodborne 2 olduğunu düşünse de, bence PS1 zamanında hayatımıza giren Tenchu olma olasılığı çok yüksek. Umarım bu E3’te bu sorunun yanıtını alırız.

Kingdom Hearts 3

E3 2018 Beklentileri

Kingdom Hearts serisi hatırı sayılır bir kitleye sahip gerçekten ve hayranları bu oyunu deliler gibi bekliyor. Ben bu seriyi zamanında oynama fırsatını yakalayamamıştım, ancak geriye dönük oynama şansım oldu. Ben oyunun hayranıyım diyemem ancak Disney’e ait farklı evrenlerde dolaşma fikri oldukça eğlenceli. Bu oyundan artık kesin bir çıkış tarihi bekliyoruz.

Metroid Prime 4

E3 2018 Beklentileri

Bir Nintendo Switch sahibi olarak, Nintendo’nun bu sene E3’te neler yapacağını çok merak ediyorum. Şu ana dek Switch için çıkartılan özel oyunların hepsi kalbur üstü, muazzam oyunlardı. Metroid Prime serisi, benim geriye dönük olarak çok az inceleme fırsatı bulduğum bir oyun olmasına rağmen Metroid Prime 4’ü dört gözle bekliyorum. Çünkü önceki cümlelerimde de bahsettiğim gibi Nintendo Switch özel oyunlar konusunda henüz ıskalamadı.

Pokemon Switch’te

E3 2018 Beklentileri

Yine, bir Switch sahibi olarak ve Pokemon oyunları hayranı olarak söylemeliyim ki E3’te görmeyi en çok beklediğim oyun bu. Teaser trailer, sinematik trailer veya oynanış videosu, ne olursa olsun bir şeyler görmeye açım. Oyunun isminin Pokemon Let’s Go olacağı gibi dedikolar dönüyor ortada. Ayrıca tekrar, birinci nesil pokemonların bulunduğu, Kanto’ya geri döneceğimiz konuşuluyor. Bütün bunlar çok heyecan verici, bir an önce bir şeyler duyalım artık.