Electronic Arts, E3 2016 Yerine Kendi Etkinliğini Düzenleyecek.

Electronic Arts bugün yaptığı açıklamada, bilgisayar ve oyun sektörünün en büyük etkinliklerinden olan E3 (Electronic Entertainment Expo) 2016’ya katılmayacağını duyurdu.

EA Play

E3 2016’daki katılımın yerine, Electronic Arts oyun severlerin karşısına kendilerinin organize ettiği EA Play etkinliği ile çıkacak. Los Angeles Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlik halka açık olacak. EA Play etkinliği 12-14 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Amerika’ya ek olarak, 12 Haziran tarihinde Londra’da da tek günlük bir etkinlik organize edilecek. EA, E3 etkinlikleriyle birlikte normalde başladığı basın konferanslarını da 12 Haziran tarihinde saat 1’de gerçekleştirecek.

Electronic Arts’ın çekilmesinin ardından E3 tarafından yapılan açıklama pek fazla açıklayıcı olmazken, EA’nin E3’e verdiği katkıyı görmekten mutlu olacaklarını belirttiler.

E3 Güney Odası’ndaki yerlerini bırakan Electronic Arts, o bölgenin neredeyse tamamını dolduruyordu. EA’nin bıraktığı boşluğun kimin tarafından doldurulacağının yanında nasıl doldurulacağı da soru işaretleri yaratıyor. Tabii ki, EA’nin basın konferanslarının oluşturacağı boşluğu da atlamamak gerekiyor.

EA Play etkinliği için detaylı açıklama henüz yapılmasa da, EA etkinlik için biletlerin önceden rezervasyon yapılabileceğini ancak katılım için herhangi bir ücret talebi olmayacağı belirtildi. Buna ek olarak, EA temsilcilerinin açıklamasında kendi etkinliklerini organize etmenin oyuncuları açısından daha iyi bir deneyim olacaklarına inandıklarını söylediler.

Electronic Arts’ın olmayacağı bir E3 etkinliğinin daha az görkemli olacağı kesin. Acaba bu boşluk EA Play ile ne kadar doldurulabilecek?