Game of Thrones sayesinde büyük üne kavuşan Emilia Clarke son yıllarda pek çok farklı projede karşımıza çıktı. Bunlardan biri de Terminator Genisys olmuştu. Seriyi baştan başlatmayı amaçlayan bu hikaye gişede batmış ve devamı gelmemişti. Görünen o ki bu başarısızlık Emilia Clarke’ı üzmemiş aksine memnun etmiş.

Bildiğiniz gibi Emilia Clarke, Terminator Genisys’te Sarah Connor olarak izleyici karşısına çıkmıştı. Ne onun performansı ne de filmin hikayesi beğenilmemişti. Film gişede batmasa da, beklenen başarıya erişemedi. Görünen o ki bunun sebebi set ortamındaki huzursuzluk olabilir.

Sevilen oyuncu Terminator Genisys’in yönetmeni Alan Taylor ile daha önce Game of Thrones’ta birlikte çalıştığını hatta projeyi kabul etme nedenlerinden birinin de bu olduğunu açıkladı. Ancak Taylor’ın Genisys’in setinde alıştığından çok farklı bir tutum sergilediği anlaşılıyor. İşini yapmaktan keyif almadığı sette fazlasıyla hissedilmiş ve bu durum ortamın gerilmesine neden olmuş. Emilia Clarke, Genisys’in başarısız olmasından bu yüzden memnun olduğunu ifade ediyor. Devam filmi için sete dönmeyecek olmak rahat bir nefes almasını sağlamış.

Bakmadan Geçme: Game of Thrones’ta Daenerys Targaryen’in Son Sahnesi Çekildi

Biz de bu başarısız seri devam etmediği için mutluyuz. Bu sayede Terminatör’ün hakları James Cameron’a yani olması gerektiği yere dönmüş oldu.