Fallout serisi denince en azından benim için akan sular durur. Bu seri ile büyümüş biri olarak da Fallout 76’nın kesinlikle heyecan verici olduğunu söylemeliyim.

Fallout 76’yla ilgili birçok söylenti ortaya çıkmıştı. Özellikle çeşitli online platformlarda bu oyunun klasik RPG olmayacağı söyleniyordu. Görünen o ki bu sızıntılar doğru çıktı! Bethesda’dan Todd Howard’ın E3 2018’te yaptığı duyuruyla öğrendik ki Fallout 76 online bir oyun olacak. Bu bağlamda oyun içi görüntüleri içeren yeni tanıtımı aşağıda bulabilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Fallout 76, Fallout serisinin başlangıç hikayesi gibi olacak. Nükleer savaştan 20 yıl sonrasını ele alacak. West Virginia topraklarına gideceğimiz bu oyun çok oyunculu (multiplayer) online-sağ kalma oyunu olacak. Ancak, bu sadece online olacağı anlamına gelmiyor. Fallout 76 aynı zamanda solo oynanış ve 4 kişiye kadar birlikte oynama deneyimi de sunacak.

Fallout 4’te gördüğümüze benzer bir inşa sistemi bu oyunun temelini oluşturacak. Yani Fallout 76 ile, nükleer savaş ile yok olan dünyayı yeniden inşa edeceğiz. Construction and Assembly Mobile Platform (C.A.M.P.) adı verilen bu teknoloji oyuncuların hem yapıları hem de defansif silahları inşa etmesini sağlayacak. Bu inşa ettiğiniz yapılar kalıcı olmayacak. Başka oyuncuların saldırabilmesinin yanında nükleer silahlar da Fallout 76’da bulunabilir olacak. Örneğin, haritadaki başka kurulmuş şehirlere nükleer saldırı yapabileceksiniz.

Fallout 76, 14 Kasım 2018 yılında çıkacak.

Okumadan Geçme: Fallout 76 Duyuruldu, Peki Neden 76?